Димитър Кузманов донесе първа победа за България в мача срещу

...

Димитър Кузманов донесе първа победа за България за Купа Дейвис

Димитър Кузманов донесе първа победа за България в мача против Парагвай от група II на Купа " Дейвис ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за мъже.

В откриващия сингъл от срещата в столичната зала " София " първата ракета на националния отбор Кузманов надигра втората ракета на гостите Ернандо Хосе Ескура със 7:6(5), 6:0 за 89 минути.

28-годишният пловдивчанин имаше проблеми в първата част, в която не съумя да стигне даже до точка за брейк. В същото време българинът измъкна серия гейм след закъснение от 0:40 при личен сервис, а по-късно при 5:5 Ескура пропусна общо четвърти брейкбол в сета. В последвалия оспорван тайбрек Кузманов въпреки всичко победи с две следващи точки в края му.
 Официално: Медведев е №1 в тениса, пропадането на Гришо продължава

Медведев е първият тенисист отвън " Голямата четворка ", стъпил на върха от над 18 години насам

Във втората част конспирация липсваше и след три пробива в подаването на противника пловдивчанинът затвори дуела със сервис-гейм на нула.

Във втория сингъл един против различен ще се изправят втората ракета на страната Александър Лазаров и първият избор на южноамериканците Даниел Вайехо.