Дербито на върха в Първа лига между Лудогорец и ЦСКА-София

...

Без победител: Дербито на върха в Първа лига между Лудогорец и ЦСКА-София завърши 2:2

Дербито на върха в Първа лига сред Лудогорец и ЦСКА-София приключи без победител, купата ще се взема решение в последните три кръга.
Първите два тима в шампионата
на efbet Лига Лудогорец (Разград) и ЦСКА-София приключиха 2:2 в дербито на 32-ия кръг. След този мач двата тима резервират позициите си – 1-а за първенците и 2-а за „ армейците “, а също по този начин и разликата от 1 точка остава непроменена. Така в оставащите три кръга ще бъде избран
първенецът на България за сезон 2022/23.
Лудогорец, който се стреми да вземе своята 12-а следващ трофей, откри резултата посредством Кирил Десподов в 18-ата минута. Но до края на първата част резултатът стана 1:2 за ЦСКА-София с попаденията на Тобиас Хайнц и Маурисио Гарсес. Крайното 2:2 оформи Игор Тиаго три минути
след началото на втората част.
До края на шампионата двата тима имат по три мача, като за разградчани предстоят едно домакинство и две гостувания, а за ЦСКА-София две срещи на собствен терен и постоянно дерби с Левски напълно най-после.
Първата противоречива обстановка в мача беше
в 16-ата минута, когато гостите от София желаеха дузпа поради прикосновение на Франко Русо и Тобиас Хайнц, само че арбитър номер 1 на България не реагира. В 18-ата минута Лудогорец откри резултата посредством капитана си Кирил Десподов. Той получи пас от дълбочина от Нонато, надбяга Амос Юга
и по диагонала прати топката в мрежата.
Но ЦСКА-София отговори четири минути по-късно с доста красиво попадение на Тобиас Хайнц, откакто Гарсес лиши топката от неубедителния Франко Русо.
Според домакините това е станало с нарушаване,
само че Кабаков не реагира.В 31-ата минута вратарят Бусато избави вратата си от втори гол, който можеше да пристигна от рикошет. Кирил Десподов стреля от свободен удар, топката се отклони от застаналия на стената Шопов и промени треакторията си.
Бусато обаче реагира и с една ръка извади в ъглов удар.
Три минути преди края на първото полувреме ЦСКА-София направи цялостен поврат поради неточност при изнасянето на топката от домакините. Марселино Кареасо лиши топката от Аслак декор Витри, напредна до аутлинията и върна на Маурисио Гарсес, който нямаше по какъв начин да сбърка от 5-6 метра на празна врата. Само минута по-късно ЦСКА можеше да стигне и до трети гол, само че Джонатан Линдсет не съумя да насочи топката във вратата, откакто Шопов
му я сервира на границата на наказателното поле.
На полувремето старши треньорът на лудогорци Ивайло Петев направи три смени и това незабавно промени представянето на тима му. Три минути по-късно домакините възвърнаха равенството. Игор Тиаго вкара с глава, засичайки ново подаване на Кирил Десподов. Капитанът на Лудогорец проби от дясно, преодоля Юга и центрира, а Тиаго надскочи Юрген Матей и заби 14-ото си попадение през сезона. В 63-ата минута Лудогорец можеше да направи собствен поврат,
само че този път Игор Тиаго се размина с гола.
В 88-ата минута домакините изригнаха против съдийско решение на Кабаков да не отсъди дузпа в тяхна изгода. Игор Тиаго изскочи от задна позиция, овладя пас на Педро Нареси и надбяга Мено Кох. Той обаче падна при прикосновение с вратаря Бусато, който излезе да го посрещне. Кабаков реши, че бразилецът е изгубил равновесие. Цялата пейка на домакините реагира доста бурно, което им обезпечи жълти картони на трима души.
Първенство на България по футбол, среща от 32-ия кръг - плейоф 1-6 място: Лудогорец (Разград) - ЦСКА-София        2:2 (1:1) Голмайстори: 1:0 Кирил Десподов 18, 1:1 Тобиас Хайнц 22, 1:2 Маурисио Гарсес 42, 2:2 Игор Тиаго 48 Жълти картони: Кирил Десподов, Серджио Падт, Ивайло Петев (Треньор), Матиас Тисера (от пейката), Игор Тиаго (Лудогорец), Марселиньо Кареасо, Джонатан Линдсет, Димитър Евтимов, Дюкенс Назон, Юргей Матей (от пейката), Станислав Шопов, Юрген Матей (ЦСКА-София) Главен арбитър: Георги Кабаков (Пловдив) Стадион Лудогорец Арена: 12 123 зрители Състави: Лудогорец: Серджио Падт, Аслак декор Витри, Франко Русо (46 - Игор Пластун), Гонсало Авиля-Пипа  (46 - Кайо Видал), Оливие Вердон, Якоб Пьотровски (46 - Педро Нареси), Клод Гонсалвеш, Густаво Нонато (61 - Мануел Кафумана-Шоу), Кирил Десподов (76 - Спас Делев), Игор Тиаго, Бърнард Текпетей ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мено Кох, Амос Юга, Тибо Вион, Юрген Матей, Иван Турицов, Джонатан Линдсет, Марселино Кареасо, Станислав Шопов (61 - Дюкенс Назон), Тобиас Хайнц, Маурисио Гарсес
Източник: flashnews.bg