Дамският волейболен отбор на Левски загуби от швейцарския вицешампион См`Аеш

...

Волейболистките на Левски загубиха гостуването си в Швейцария за Челъндж Къп

Дамският волейболен тим на Левски загуби от швейцарския вицешампион См`Аеш (Пфефинген) с 1-3 (21-25, 21-25, 28-26, 15-25) първия си от третия по мощ еврипейски клубен шампионат - " Челъндж Къп ".
 Различна орис за бургаските тимове във волейболната
Различна орис за бургаските тимове във волейболната " Купа на България "

Нефтохимик съкруши Черно море, Дея спорт отстъпи пред Добруджа

Домакините от Пфефинген преобладаваха в първите два гейма. В третата част българките бяха по-добри в основните моменти и я завоюваха след 4 геймбола.

В оказалия се решителен четвърти гейм домакините поведоха с 10-1 точки и на процедура взеха решение мача.

Най-резултатна за беше Моника Кръстева с 23 точки, а Вангелия Рачковска добави 9 точки. За швейцарките Дора Гроцер се регистрира с 23 точки. Тейлър Фрикано заби още 20 точки за победителките.

Реваншът е на 19 декември, четвъртък от 17:00 часа в София. За да продължат напред левскарките би трябвало да победят с 3-0 или 3-1 гейма и по-късно да завоюват и спомагателния " златен гейм ".