Чикаго победи шампиона Питсбърг с 2:1 като гост в най-очаквания

...

С два гола при числено превъзходство на леда Чикаго победи Питсбърг като гост

Чикаго победи първенеца Питсбърг с 2:1 като посетител в най-очаквания мач от съботната стратегия в НХЛ. Блекхоукс осъществиха и двете си попадения при числено предимство на леда, като първото от тях падна в първия интервал, а второто единствено няколко секунди, откакто Питсбърг изравни. Густав Форслинг откри резултата в 13-ата минута на дуела, а Чикаго резервира преднината си от 1:0 до 48-мата минута на срещата. Тогава Мат Хънуик изравни, въпреки и в този миг домакините от Питсбърг да бяха с човек по-малко на леда.

Численото преимущество на Чикаго въпреки всичко бе материализирано 21 секунди по-късно, когато Артьом Анисимов се разписа, с цел да оформи крайното 2:1. Вратарят Фредерик Андерсен направи 33 спасявания, а Торонто реализира шеста поредна победа, откакто " кленовите листа " се постановиха с 6:0 над Монреал като посетител. За Андерсен това бе втори следващ " шътаут ".

Торонто откри резултата в мача в средата на втората третина посредством Рон Хейнси, за който това бе първи гол през сезона. Само няколко секунди по-късно гостите стигнаха и до втори гол посредством Назер Кадри. Конър Браун повиши на 3:0 в 25-ата секунда на последната третина, а по-късно Джеймс ван Риймсдайк и Остън Матюс на два пъти оформиха крайното 6:0. Уинипег продължава със мощното си показване от началото на сезона, откакто победи лидера в дивизия " Метрополитън " Ню Джърси с 5:2 като хазаин.

Джетс осъществиха и петте си гола през втората част. Кайл Конър даде задатък на Уинипег при започване на интервала, само че минута по-късно Брайън Гибънс изравни за Ню Джърси. Патрик Лайне, Джейкъб Труба и Мат Хендрикс обаче забиха три шайби в мрежата на " дяволите " в границите на едвам 95 секунди, с което Уинипег поведе с 4:1. По-малко от две минути преди края на втората част канадците вкараха и петия си гол, като негов създател стана Матьо Перо. В последната част Ню Джърси стигна до втори гол, само че с него единствено оформи крайния резултат. Автор на попадението бе Уил Бътчър.