Четвърта поредна загуба за Олимпиакос в Евролигата! Тимът на най-добрия

...

Везенков над всички за "Олимпиакос" при драматична загуба от "Реал"

Четвърта поредна загуба за " Олимпиакос " в Евролигата! Тимът на най-хубавия български баскетболист - Александър Везенков, отстъпи с 67:75 на " Реал " Мадрид като посетител. Родното тежко крило бе над всички за своите с 16 точки и 6 битки за към 34 минути на паркета, само че това се оказа незадоволително за гръцкия гранд, който пропиля стабилен задатък.

" Олимпиакос " изигра доста мощно първо полувреме, след което водеше с 38:24. Кралският клуб обаче се активизира и редуцира изоставането си единствено до една точка преди последната четвърт при 50:51.
Снимка: Getty Images

" Реал " реализира поврат още при започване на заключителната част. Последваха няколко смени на водачеството, а нервите взеха връх поради серия от неспортменски фалове и механически нарушавания и от двата тима. При конфликт с съперник Венсан Поарие от домакините даже остана без един зъб.

В последна сметка " Реал " пречупи " Олимпиакос " и се изкачи на върха в Евролигата с баланс от 19 победи и 3 загуби, до момента в който гърците са шести с 12 триумфа и към този момент 9 провали.

В идващия си дуел от влиятелния шампионат Везенков и компания гостуват на " Баскония ", а " Реал " Мадрид приема " Зенит " Санкт Петербург.

Източник: btvnovinite.bg