Черноморец спечели морското дерби на НБЛ срещу Черно море Тича.

...

Черно море Тича загуби от Черноморец след продължение

Черноморец завоюва морското дерби на НБЛ против Черно море Тича. Двата отбора имаха потребност от продължение, с цел да излъчат победител в зала “Бойчо Брънзов ” в Бургас, където постоянните 40 минути приключиха при еднакъв резултат - 89:89. В спомагателното време домакините съумяха да изковат триумфа и да побеждават над варненските си противници след 107:104 и една от най-резултатните срещи през сезона до момента.

Двата отбора бяха извънредно равностойни, като след една четвърт гостите имаха нежна преднина от три точки - 16:19. Те останаха отпред в резултата и през цялата втора част, приближавайки разликата до 10 точки в един миг, само че на полувремето дистанцията остана непроменена - 38:41.

Шест следващи точки за 44:41 изстреляха “акулите ” напред в резултата, само че “моряците ” бързо си върнаха водачеството и след своя серия от 6-0 поведоха, с цел да останат отпред и след края на този интервал, въпреки и единствено с точка при 66:67. Сценарият на финалните 10 бе почти подобен, като гостите бяха водач в огромна част от тази четвърт, а три минути преди нейния край водеха с 81:85. Играчите на Йордан Колев въпреки всичко откриха метод да запазят вярата жива, а тройка на Роберт Георгиев фиксира 89:89 минтуа преди сирената.

Така приключиха и постоянните 40 минути, като Коча Йовович на два пъти пропусна да донесе триумфа на варненци със стрелби от тройката в заключителните 44 секунди.

Светкавична серия от 5-0 в интерес на Черноморец даде на локалния тим водачеството и бургазлии не го изпуснаха до самия край. Симеон Илиев вкара тройка за 105:104, запазвайки искрица религия за своя тим 26 секунди преди приключването на времето, само че в последна сметка Черноморец надви със 107:104.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!