Черноморец победи Берое с 86:74 (17:4, 24:22, 29:26, 16:22) като

...

Черноморец удари Берое на старта на НБЛ

Черноморец победи Берое с 86:74 (17:4, 24:22, 29:26, 16:22) като посетител в Стара Загора в последна среща от първия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За бургазлии дуелът бе първи след отпадането им в квалификациите на шампионата за Купата на ФИБА Европа, а отпред на Берое дебютира новият старши треньор на отбора Никола Василев, чието предопределение бе оповестено броени часове преди мача.

Гостите от Бургас имаха предимство съвсем през целия дуел. Те започнаха доста мощно и поведоха със 17:4 след първите 10 минути. До почивката Берое заигра по-стабилно, само че не съумя да понижи значително изоставането си и Черноморец имаше задатък от 41:26 след първото полувреме.

Бургазлии продължиха да преобладават и през второто полувреме, а разликата на моменти доближи 21 точки. Те завоюваха битката под коша (39-30) и бяха по-ефективни при стрелбата. Преди последния интервал Черноморец водеше със 70:52 и до края домакините единствено понижиха малко пасива си. Травис Макконико бе най-резултатен за гостите от Бургас с 25 точки, 2 битки и 6 асистенции, а Шон Смит се регистрира с „ трипъл-дабъл “ от 20 точки, 15 битки и 12 асистенции.

За състава от Стара Загора Даръл Дейвис приключи със 17 точки, 6 битки и 6 асистенции, а Джабари Крейг добави 16 точки и 4 битки. В идващия кръг Берое ще гостува на отбора на Шумен на 14 октомври, а два дни по-късно Черноморец приема Рилски състезател в Бургас./БТА