Черно море започна с победа пролетния дял от шампионата в

...

Черно море лидер в Елитната до 19 години след успех в Плевен

Черно море стартира с победа пролетния дял от шампионата в Елитната група до 19 години.

“Моряците ”, водени от Мартин Христов, се постановиха с 1:0 при гостуването си на Спартак Плевен в мач от 12-ия кръг на шампионата. Единственото попадение в срещата падна през първата част посредством Павел Трюфев, който се разписа в 43-ата минута след безредие в наказателното поле.

Преди това на няколко пъти варненци можеха да осъществят, само че пропуснаха положителни положения пред вратата на домакините. Първо Иван Томов откри добре Денислав Славов, който от 5-6 метра стреля над гредата. Малко по-късно Теодор Тотев бе изведен самичък против вратаря на плевенчани, само че стреля около вратата.

През втората част още веднъж Черно море бе по-стойностния тим и този, който създаваше положения, само че отново “зелено-белите ” не съумяха да осъществят куп обстановки. Иван Томов, Марин Петков на два пъти, Теодор Тотев и Тони Иванов се разминаха пред гола, а домакините приключиха дуела без нито един път да застрашат вратата, защитавана от Галин Григоров.

Така след триумфа Черно море е водач в класирането на Елитната група до 19 години с актив от 27 точки, с две повече от втория ЦСКА, които обаче са с мач по-малко.

В идващия кръг “моряците ” одобряват отбора на Септември София. Срещата е на 5 март от 13, 30 часа на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост във Варна.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Берк Бейхан, Денислав Славов, Тони Иванов, Теодор Тотев, Иван Томов, Марин Петков (Ангелв Дочев, Симеон Николов, Мартин Илиев, Серги Кешкерян, Жечко Йорданов, Александър Йорданов, Николай Трифонов)
Източник: novinata.bg