Черно море загуби с 0:4 втората си контролна среща от

...

Черно море падна с 0:4 от Криля Советов в Турция

Черно море загуби с 0:4 втората си контролна среща от лагера в Турция. Варненци паднаха с 0:4 от Криля Советов. Съперникът на " моряците " е на 3-о място в съветската втора дивизия, само че задачата на треньора му Андрей Тихонов е да върне клуба в елита.

В 4-та минута първата рискова обстановка в мача бе в интерес на Криля Советов. Футболист на противника бе оставен непокрит в наказателното поле, само че не съумя да овладее добре топката и Макенджиев се намеси уверено. В 6-ата минута Криля Саветов поведе в резултата. Алан Чочиев с обмислен изстрел от границата на наказателното поле осъществя. Топката бе пратена в сглобката на вратата и Макенджиев нямаше какво да направи в тази обстановка. В 11-ата минута Ятченко насочи удар, само че Ндонгала с съдбоносен шпагат предотврати рискова обстановка пред вратата на Черно море. В 17-ата минута Мариян Огнянов се озова на стрелкова позиция след центриране отдясно, само че стреля с глава настрана от вратата. В 18-ата минута Денис Ткачук проби отляво и от дребен ъгъл простреля Макенджиев за 2:0. В 20-ата Благой Макенджиев в опита си да изрита топката и я подаде на Денис Ткачук, който овладя и от границата на наказателното поле осъществя за 3:0. В 42-рата минута футболист на съветския отбор бе фаулиран в центъра на терена от Александър Цветков. Всички играчи на варненци стопираха да играят, топката попадна в играч на Криля Советов, който напредна и самичък против вратаря осъществя за 4:0. Въпреки претенциите на варненския отбор към съдията, реферът зачете попадението. Абсолютна липса на феърплей от страна на противника.

Четири смени направи треньорът на Черно море на полувремето. Мартин Минчев влезе на мястото на Георги Илиев. Емил Янчев зае мястото на Илия Миланов. Ертан Томбак смени Мартин Костадинов, а Мехди Фенуш размени Кононго. В 50-ата минута Николай Минков смени Румен Касабов. В 53-ата минута Фенуш насочи рисков удар към вратата на противника, само че неопределено. 58-ата минута Петър Витанов влезе на мястото на Марек Кузма, а Хасани смени Миро Енчев. 65-ата минута Минков проби през центъра, подаде вдясно към Ертан Томбак, който центрира към Мехди Фенуш по земя в наказателното поле, само че новото попълнение на Черно море стреля над вратата. Минута по-късно Мариян Огнянов бе фаулиран на границата на наказателното поле, само че изстрелът му от пряксвободен удар срещна стената. В 76-ата мин. Мартин Минчев проби отдясно и върна топката на дъгата, където Александър Цветков среля, само че още веднъж неопределено. Четири по-късно още веднъж Цветков се озова на добра позиция, само че след изстрела му топката срещна тялото на защитник.

Снимки от мача можете да видите тук!

Съставът на Черно море: 88. Благой Макенджиев, 19. Илия Миланов, 33. Мирослав Енчев, 34. Кононго, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев (к), 6. Александър Цветков, 36. Румен Касабов, 38. Аристот Ндонгала, 22. Мариян Огнянов, 29. Марек Кузма (25. Иван Дюлгеров, 26. Иван Дичевски, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго, 3. Ертан Томбак, 16. Петър Витанов, 9. Мехди Фенуш, 97. Николай Минков, 44. Лъчезар Йорданов, 90. Мартин Минчев, Атанас Зехиров)
Източник: petel.bg