Черно море Тича победи Спартак Плевен с 80:74 и изравни

...

Черно море Тича изравни резултата в серията срещу Спартак Плевен

Черно море Тича победи Спартак Плевен с 80:74 и изравни резултата в четвъртфиналната плейофна серия. Домакините стигнаха до триумфа след доста мощна последна четвърт, която завоюваха изрично с 30:18.

За Черно море Тича Аверил Ъгба за следващ път приключи с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 битки, с дабъл-дабъл приключи и Иван Спиров с 20 точки и 10 битки. Най-полезен за домакините бе Къртис Джоунс с 38 точки, 5 битки, 7 асистенции и 3 откраднати топки.

За Спартак с дабъл-дабъл приключиха Цветомир Чернокожев с 19 точки и 10 битки и Талиб Занна – 12 точки 10 битки. Третият мач сред двата тима е в петък в Плевен.

Преди началото на срещата играчът на домакините Аверил Ъгба получи премията за най-хубав герой в постоянния сезон на НБЛ.

Серията се мести в Плевен, а третият съдбоносен мач ще се състои на 3 май (петък).