Черно море се наложи над Добруджа с 2:1 в контролна

...

Черно море победи Добруджа в контрола

Черно море се наложи над Добруджа с 2:1 в контролна среща, играна на стадион " Тича " във Варна.

Велислав Василев откри резултата за " моряците " през първата част, а Димитър Алексиев изравни през второто полувреме. Крайното 2:1 оформи Павел Георгиев в последната минута на дуела. В контролата Илиан Илиев употребява много юноши от школата на клуба.
 Черно море запълва паузата в шампионата с две контроли

Сигурна, на този стадий, е инспекцията с Добруджа

В 10-ата минута Иван Цачев бе изведен самичък против вратаря Иван Дюлгеров и стреля, само че не съумя да откри очертанията на врата. В 15-ата минута Велислав Василев откри Исмаил Иса в наказателното поле, който съумя с гърди да обърне топката и да стреля, само че стражът на гостите избави.

В 18-ата минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса подаде към Зе Гомеш, който видя нахлуващия на скорост Велислав Василев и центрира на далечната греда, където крилото на " моряците " с глава осъществя за 1:0. В 22-рата минута Исмаил Иса опита истрел от добра позиция, само че още веднъж вратарят на Добруджа се намеси и мазета.

В 38-ата минута Добруджа сътвори добра офанзива, която приключи с удар от близо на Цецо Илиев, само че Иван Дюлгеров сподели инстикт и избави. В ответната офанзива, след независим пробив, Исмаил Иса стреля с левия крайник, само че вратарят мазета в корнер.

След осъществяването му Емо Янчев с крайник насочи топката в далечния ъгъл, само че стражът на " жълто-черните " още веднъж реагира и улови. В 45-ата минута Пабло Гарсия стреля рисково от директен свободен удар, само че вратарят избави. За нарушаването, което бе отвън наказателното поле, вратарят на гостите получи пряк червен картон. На неговото място влезе Димитър Илиев.

На почивката Илиан Илиев направи три смени. В игра влязоха Иван Дичевски, Стефан Велев и Васил Панайотов, които заеха местата на Иван Дюлгеров, Цветомир Панов и Зе Гомеш. Веднага след подновяването на играта Исмаил Иса стреля по диагонала, само че вратарят на Добруджа избави. Малко по-късно Вилела насочи страховит удар от отдалеченост, само че над вратата. В 62-рата минута Пабло Гарсия опита да трансферира от центъра излезлия напред вратар на Добруджа, само че топката мина на сантиметри от вратата.

В 68-ата минута гостите изравниха резултата. Димитър Алексиев бе изведен самичък против Иван Дичевски и го трансферира за 1:1. В 71-вата минута треньорът на Черно море направи четири смени. Влязоха юношите от школата на отбора Росен Стефанов, Мартин Милушев, Златин Станков и Калин Георгиев, които заеха местата на Велислав Георгиев, Мирослав Енчев, Родриго Вилела и Стефан Станчев.

В 77-ата минута Калин Георгиев центрира отляво в наказателното поле, където Исмаил Иса стреля с глава, само че вратарят съумя да улови топката. В 82-рата минута Павел Георгиев опита удар отвън наказателното поле, само че над вратата. Минута по-късно Мартин Милушев откри Павел Георгиев в наказателното поле, който вместо да стреля, останал самичък против вратаря, потърси пас към Исмаил Иса, нападателят насочи топката към близкия ъгъл, само че стражът избави. В 90-ата минута Исмаил Иса напредна отдясно и пусна пас към Павел Георгиев, който осъществя за 2:1.

Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров (46-Иван Дичевски), Стефан Станчев, Емил Янчев, Цветомир Панов (46-Стефан Велев), Мирослав Енчев, Павел Георгиев, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Зе Гомеш (46-Васил Панайотов), Исмаил Иса.

Добруджа: Иван Ангелов, Мирослав Пушкаров, Цветелин Радев, Иво Вихренов, Преслав Петров, Александър Виденов, Цецо Илиев, Иван Цачев, Димитър Алексиев, Иван Венков, Ахмед Адемов.