Черно море победи Лудогорец с минималното 1:0 в мач от

...

Черно море постигна минимален успех над Лудогорец с гол на Цветомир Панов

Черно море победи Лудогорец с минималното 1:0 в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Цветомир Панов означи победното попадение.

През първото полувреме двата точни изстрели бяха на сметката на гостите. Изстрел на Бърнард Текпетей от директен свободен удар рикошира от тялото на Александър Василев, преди да стигне до ръцете на Иван Дюлгеров.

След паузата варненци откриха резултата с първия си прецизен шут. Цветомир Панов навлезе на скорост по левия фланг и откри резултата с удар в далечния ъгъл. Голмайсторът означи първото си попадение от 2019 година

В добавеното време на дуела " орлите " останаха с човек по-малко на терена. Игор Пластун получи пряк червен картон, откакто изблъска с ръце Матеуш Машадо, който можеше да се озове самичък против вратаря.

В заключителните минути от дуела породи напрежение сред домакинските почитатели и представителите на първенците на аварийна пейка. Матиас Тисера също бе изпъден.

Черно море оглавява класирането с актив от 16 точки. Лудогорец заема 7-ата позиция в подреждането с 9 пункта.