Черно море победи Берое с 2:0 и излезе на .

...

Черно море надви Берое и се върна на върха

Черно море победи Берое с 2:0 и излезе на. Варненци събраха 23 точки и изпревариха Локомотив Пловдив. Железничарите имат 22 точки, само че и мач по-малко.

Тимът на Илиан Илиев към момента няма загуба от началото на сезона. Берое пък остава с 13 точки и позволи трета поредна загуба.

Заралии направиха една смяна – Густаво Араголаса пусна като титуляр Стефан Гаврилов вместо санкции Тиаго Сейхас.

Първата сериозна обстановка беше за домакините. В 12-ата минута Мазир Сула стреля от границата на наказателното поле, само че вратарят Родриго Ачинели мазета в корнер. В 21-ата минута Пабло Гарсия би около вратата на Берое. Малко по-късно това направи и Алекс Фернандес. В 34-ата минута Виктор Попов центрира, Едгар Пашеко засече с глава, само че Ачинели избави.

В 35-ата минута пристигна и първият удар за гостите, дело на Франциско Политино, само че Иван Дюлгеров избави. В 37-ата минута Черно море имаше две благоприятни условия за гол. Първо Ачинели избави удар на Атанас Илиев, секунди по-късно Алекс Фернандес стреля неопределено.

В 40-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушаване на Едвин Ласо против Васил Панайотов. От наказателния удар Атанас Илиев направи 1:0.

Веднага след подновяването на играта през втората част домакините вкараха втори гол. Виктор Попов проби отдясно, пусна към Панайотов, който върна топката към Атанас Илиев. Илиев чукна с пета към връхлитащия Мазир Сула и той заби топката в мрежата за 2:0.

В 84-ата Бруно Шмуц стреля рисково, само че вратарят Дюлгеров избави. В добавеното времето Исмаил Иса беше изведен самичък против Ачинели, само че стражът избави.
Източник: flashnews.bg