Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в един

...

ЦСКА 1948 оцеля на Тича, куп пропуски и два отменени гола за Черно море

Черно море и ЦСКА 1948 приключиха наедно 0:0 в един от забавните мачове на 28-ия кръг в efbet Лига. " Моряците " несъмнено могат да съжаляват, че не стигнаха до триумфа на " Тича ", откакто два техни гола бяха анулирани, а също така направиха куп пропуски пред противниковата врата. През първата част попадение на Влатко Дробаров не беше зачетен, а през втората част подобен и на Алекс Фернандес.

Възпитаниците на Илиан Илиев бяха по-добрият тим на терена, изключително през второто полувреме. Фернандес, Едгар Пашеко, Атанас Илиев на два пъти и Живко Атанасов обаче не съумяха да вкарат.

Така и двата тима удължиха сериите си без загуба на пет мача. Варненци обаче остъпиха с една позиция и към този момент са пети с 49 точки, на две от четвъртия Левски. ЦСКА 1948 е трети с 58 точки.

Първата по-интересна обстановка в мача беше в 7-ата минута. Тогава Елитон опита пас от дълбочина за Георги Русев. Десетката на гостите опита удар с глава, само че не затрудни Иван Дюлгеров. В 17-ата минута Педриньо центрира от корнер, а в наказателното поле Октавио засече с глава, само че вратарят на домакините се оправи.

В 23-ата минута Педриньо опита удар от към 25 метра, с който обаче не изненада Дюлгеров. Две минути по-късно Едгар Пашеко опита да преодолее Даниел Наумов с шут от към 20 метра, само че не сполучи. В 37-ата минута Живко Атанасов се опита да насочи към вратата с гърди центриране отдясно, само че след рикошет топката излезе в корнер. След неговото осъществяване Исмаил Иса попречи на Наумов да избие, топката се озова в Атанасов, който я прати в гредата, а по-късно Влатко Дробаров с глава във вратата. Главният рефер Валентин Железов обаче анулира гола поради фал в офанзива.

В началото на втората част Лазар Марин не съумя да почисти добре топката. Кълбото се озова в Пашеко, който обаче не нанесе прекрасен удар и не затрудни Наумов. Малко по-късно Светослав Диков насочи прецизен, само че слаб удар и Дюлгеров улови.

В 56-ата минута Панайотов проби отдясно и пусна по земя в наказателното поле. Умарбаев не съумя да почисти, а Даниел Димов да нанесе прекрасен удар. Топката се озова в Иса, който опита удар от въздуха, само че вратарят избави.

Минута по-късно " моряците " вкараха гол, който в последна сметка не беше зачетен. Пашеко проби отдясно и центрира в наказателното поле. Марин още веднъж не почисти добре и прати топката право в Алекс Фернандес. Бразилецът шутира мощно, само че Наумов мазета. Иса не съумя да играе с топката, като кълбото се озова в Мазир Сула, който с пета откри Фернандес. Бразилецът насочи нов удар, който Елитон се опита да избие, само че не съумя, а направи топката неспасяема за Наумов. След намесата на ВАР обаче основният рефер Валентин Железов изгледа обстановката и реши, че Сула е направил нарушаване в офанзива против Педриньо в хода на офанзивата и анулира гола.

Варненци продължиха да нападат. В 65-ата два поредни удара на Васил Панайотов и Фернандес бяха блокирани. Топката се озова в Александър Василев, чийто шут мина около вратата. Шест минути по-късно Лазар Марин насочи удар с глава от сложна позиция, само че над вратата.

В 76-ата минута Атанас Илиев овладя на гърди пред наказателното поле, обърна се и насочи топовен шут, който Наумов съумя да избие. Две минути по-късно Илиев се оправи с Елитон и Марин и влезе на скорост отляво в наказателното поле. Нападателят потърси далечния ъгъл, само че топката профуча около вратата.

В 84-ата минута Василев проби отляво и центрира в наказателното поле, където Матеус Машадо съумя да изпревари Ангел Лясков и нанесе удар с глава от няколко метра, само че около вратата. Три минути по-късно Велислав Василев центрира от корнер, а на близката греда Матеус Машадо отклони, само че Сула пропусна да засече във вратата.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Сула центрира от директен свободен удар, а в наказателното поле Атанасов насочи удар с глава, само че над вратата.

Черно море - ЦСКА 1948

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (71 - 7. Матеус Машадо), 71. Васил Панайотов, 23. Едгар Пашеко (85 - 10. Велислав Василев), 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса (71 - 9. Атанас Илиев)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 7. Матеус Машадо, 33. Мишаел Сантос, 39. Николай Златев, 9. Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин, 14. Елитон, 16. Сидклей (63 - 4. Ангел Лясков), 39. Парвиз Умарбаев (74 - 6. Карлос Охене), 58. Октавио, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов (89 - 44. Ангел Грънчов), 8. Педриньо (74 - 45. Преслав Антонов), 55. Светослав Диков (63 - 9. Александър Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Александър Колев, 15. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 44. Ангел Грънчов, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 45. Преслав Антонов, 22. Реян Даскалов

Треньор: Тодор Янчев