Черно море 0 : 1 Пирин 50′ ГОЛ ЗА ПИРИН!

Черно море

0: 1

Пирин
 50′
ГОЛ ЗА ПИРИН! Костов откри в дълбочина Иван Тасев, който остана самичък против вратаря. 19-годишният гений от школата на клуба, прокара топката сред краката на Дюлгеров и тя влезе за 0:1!
46′

45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
42′
Велислав Василев центрира от ъглов удар отдясно, само че Хубчев мазета уверено.
40′
Без положения в последните минути на полувремето
26′
Отменен гол на Пирин! Станоев насочи центриране от директен свободен удар, Стилиян Николов засече и разстреля мрежата ан Дюлгеров, само че съдията не зачете попадението поради засада! ВАР удостовери решението на съдийската бригада след 3-минутно разглеждане на обстановката.
21′
Възможност за домакините! Сердюк напредна и се измъкна от Стилиян Николов, нападателят на " моряците " стреля от близка отдалеченост, само че неопределено.
13′
Влатко Дробаров получи жълт картон
10′
Домакински напън, което си проличава и по притежанието на топката: Черно Море: 81%, Пирин: 19%.
5′
Цветомир Панов бе изтърван от Дяков и Дюлгеров и получи пространство да стреля по посока на близкия ъгъл, само че новият пазач на " орлетата " Янко Георгиев се намеси и не разреши ранен гол в мрежата си.
2′  Илиан Илиев получи премия за Треньорът №1
Илиан Илиев получи премия за Треньорът №1

От Футболист на годината
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 25 Иван Дюлгеров 21 Янко Георгиев 6 Виктор Попов 38 Александър Дюлгеров 3 Живко Атанасов 26 Иван Тасев 28 Влатко Дробаров 31 Красимир Станоев 2 Цветомир Панов 3 Петър Занев 27 Даниел Димов 18 Светослав Дяков 23 Пабло Гарсия 17 Спас Георгиев 71 Васил Панайотов 29 Станислав Костов 19 Матиас Курьор 14 Стилиян Николов 9 Евгений Сердюк 45 Христофор Хубчев 10 Велислав Василев 6 Юлиян Попев Треньор Илиан Илиев Радослав Митревски Резерви 22 Георги Георгиев 1 Марио Кирев 32 Мартин Дичев 20 Даниел Иванов 77 Стефан Велев 9 Преслав Йорданов 8 Мазир Сула 23 Ивайло Тодоров 7 Родриго Вилела 7 Лазар Еринин 16 Денислав Ангелов 15 Константин Габерски 39 Николай Златев
Отборите на Черно море и Пирин откриват съботната стратегия от 22-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора си дават среща на стадион " Тича " от 15:00 часа, като се нуждаят от наложителни точки, които ще им оказват помощ в битката за осъществяване на задачите им в шампионата. Домакините се борят за влиятелно място в Топ 3, до момента в който " орлетата " би трябвало да подсигурят оставането си в елита.
 Илиан Илиев дефинира групата за мача с Пирин

Двубоят е в събота

Пирин впечатлява с представянето си в последните си мачове. Страхотната форма на благоевградчани стартира още през есента, когато отборът първо направи 1:1 с ЦСКА, а по-късно разруши Лудогорец с 5:3 в Разград. През пролетта " Орлетата " небрежно прибавиха още две победи на сметката си - против Локо (Сф) (2:1) и против Арда (1:0). Сега за отбора следва много тежко посещение, само че той е окуражен да продължи със мощните си игри.

Двата отбора към този момент се изправиха един против различен напролет. Тогава те си спретнаха много вълнуващо реми на стадион " Христо Ботев ", приключило 2:2. Иначе общата статистика демонстрира, че силите са много изравнени. В досегашните 45 мача посред им в елита варненци имат леко преимущество от 18 победи, 13 равенства и 14 загуби.
 Черно море подписа с вратар

Галин Григоров стана част от отбора

В Черно море единственият проблем е отсъствието на контузения Каспаравичус. Илиан Илиев евентуално ще пусне в игра Дюлгеров на вратата и пред него в защита Попов, Атанасов, Дробаров и Панов. Димов и Гарсия ще са опорни халфове, а Василев и Курьор ще бъдат на крилата. Атаката ще води Сердюк, а Панайотов ще бъде зад тила му в ролята на плеймейкър.
 Пирин (Благоевград) потегля към Варна без трима съществени играчи

За срещата с Черно море

В Пирин проблемите не са малко. Наставникът Радослав Митревски не може да употребява трима съществени играчи в лицето на контузените Венцислав Бенгюзов и Николай Бодуров, както и санкции Станислав Манолев.

Главен арбитър на срещата е Ивайло Ненков, с помощници Петър Митрев и Драгомир Милев. С ВАР ще се занимават Георги Димитров и Иво Колев. Делегат на БФС е Димитър Димитров, а Димитър Костов зорко ще следи за работата на реферите.