Челси си осигури трите точки в мача срещу Евертън още

...

Напрежение в Челси - играчи се скараха кой да изпълни дузпа

Челси си обезпечи трите точки в мача против Евертън още след първото полувреме. В първата част Коул Палмър осъществя хеттрик, а Нико Джаксън вкара за 4:0.

В 61-ата минута пък домакините получиха дузпа, а Мадуеке хвана в ръце топката и искаше да извърши наказателния удар. Само че на терена към момента бе постоянният реализатор на дузпи - Коул Палмър, който е непогрешим от бялата точка за Челси.

След това и Николас Джаксън имаше съществени искания, сбутвайки се със съотборника си. В последна сметка и Палмър реагира по-остро като избута Джаксън и се нагърби с осъществяването на дузпата. Капитанът на лондончани Конър Галахър също изигра основна роля в успокояването на Джаксън и Мадуеке.

Палмър още веднъж бе прецизен от бялата точка, вкарвайки четвъртия си гол в мача, а Джаксън продължи да беснее и даже не поздрави съотборника си. В последна сметка той бе заведен от други играчи в синьо до голмайстора, с цел да го поздрави за общо петия гол във вратата на Евертън.