Челси се класира на четвъртфинал в Шампионската лига, след като

...

"Челси" продължи в Шампионската лига след два пъти изпълнена дузпа

Челси " се класира на четвъртфинал в Шампионската лига, откакто победи " Борусия " (Дортмунд) с 2:0 на своя стадион " Стамфорд бридж ".

Сините съумяха да измъкнат нужния резултат, с цел да продължат напред, откакто в Германия.

Рахийм Стърлинг откри в 43-ата минута, а вторият гол падна от дузпа в 53-ата минута, когато прецизен беше Кай Хаверц.

Това обаче се случи след интервенция на системата за видеоповторение (VAR). Сините получиха дузпа поради игра с ръка на Мариус Волф. Хаверц застана зад топката и я прати в страничния дирек. VAR обаче се намеси повторно и дузпата беше повторена, откакто състезател на " Борусия " беше влезнал в наказателното поле.

При втория опит Хаверц беше прецизен.

На четвъртфинал се класира и " Бенфика ", който разгроми " Брюж " с 5:1 в Лисабон. С общ резултат от 7:1 португалският състав продължава измежду осемте най-хубави в шампионата.
Източник: dnevnik.bg