Челси продължи с изключително стабилното си представяне след пристигането на

...

Челси продължава силно във Висшата лига - победи Евертън на Стамфорд Бридж

Челси продължи с извънредно постоянното си показване след идването на Томас Тухел. Лондончани направиха сериозна крачка към класиране за Шампионската лига, откакто се оправиха с пряк съперник в лицето на Евертън. Те завоюваха с 2:0 на " Стамфорд Бридж " в дуел, в който не оставиха подозрения в превъзходството си.

Лондончани започнаха да преобладават през цялото време. Те владееха топката в огромни интервали и търсеха пролуки в отбраната на противника. Защитата на гостите успяваше да се оправи, само че с много старания. В 16-ата минута след центриране топката бе избита, само че стигна до Жоржиньо, който насочи невисок удар. Топката мина покрай дясната греда на Пикфорд, който я изгледа с вяра, че няма да се озове в мрежата.
Снимка: БГНЕС  Челси продължава мощно във Висшата лига - победи Евертън на
Вратарят на Евертън се оправи чудесно в 22-ата минута с рисково центриране на Хавертц преди топката да стигне до Вернер. " Карамелите " последователно започнаха да поглеждат към вратата на противника, макар че противникът продължаваше да има преимущество. В 29-ата минута Люка Дин получи късмет да извърши фаул от отлична позиция, само че стената си свърши работата.

Натискът на Челси даде резултат в 31-ата минута. Маркос Алонсо получи прекомерно огромно пространство. Той получи топката пред наказателното поле след отлична работа на Хъдсън-Одой, напредна и пусна остра топка към Хавертц. Германецът я отклони технично и след сериозен рикошет в Бен Годфри тя се озова в мрежата.
Попадението даде още по-голяма убеденост на домакините, а гостите изглеждаха комплицирани за малко. Тимът на Анчелоти обаче можеше да изравни в 39-ата минута, когато Ричарлисон бе изведен зад отбраната от Алан. Кристенсен съумя да го настигне и да му избие топката.

Малко по-късно защитата на Евертън още веднъж бе преодоляна и Алонсо излезе на отлична позиция, само че Пикфорд направи прелестно избавяне, като предотврати втори гол преди почивката, който можеше да е съдбовен за гостите. Ситуацията се повтори и при започване на втората част. Пикфорд още веднъж отрази удар на Алонсо.
В 53-ата минута Хавертц отново нямаше шанс да се разпише. Германецът прати кълбото в мрежата, само че попадението не бе зачетено, защото той игра с ръка при преодоляването на топката. Пред другата врата Ричарлисон получи превъзходен късмет да се разпише. Бразилецът имаше пространство, само че той не овладя добре и стреля около вратата.
Двубоят бе по-открит след почивката, защото " карамелите " се изнесоха в по-предни позиции. Това даваше повече благоприятни условия и за офанзиви на тима на Тухел. След изстрел на Рийс Джеймс топката мина на сантиметри от гредата. Малко по-късно Пикфорд отрази удар на Хъдсън-Одой.
Вратарят на гостите нямаше какво да направи в 65-ата минута. Хавертц бе изведен зад отбраната и се озова самичък против Пикфорд. Той опита да го заобиколи, само че стражът го събори. Съдията отсъди очевидната дузпа, а от бялата точка Жоржиньо направи резултата 2:0.
Източник: fakti.bg