Челси прекъсна черна серия като спечели безпроблемна победа с 2:0

...

Челси прекъсна черна серия с 2:0 над над Борнемут

Челси прекъсна черна серия като завоюва безпроблемна победа с 2:0 над гостуващия Борнемут в мач от 17-ия коледен кръг в Премиър лийг. Попаденията на “сините ” паднаха още преди да е изминал половин час игра и бяха дело на Кай Хаверц (16’) и Мейсън Маунт (24’).

Домакините вкараха и трето попадение в края на първата част, само че то бе анулирано от съдията заради нарушаване. Това бе значима победа за отбора на Греъм Потър, защото неговите подопечни нямаха победа в последните си пет дуела в шампионата преди паузата за Мондиал 2022.

С триумфа си сините се изкачиха на осмо място във краткотрайното класиране на Висшата лига. Те към този момент са на 6 (шест) точки от четвъртото място, което дава право на присъединяване в Шамрионската лига.
Източник: marica.bg