Чехкинята Маркета Вондроушова се класира за полуфиналите Откритото първенство на

...

Вондроушова за първи път на 1/2-финал на Уимбълдън

Чехкинята Маркета Вондроушова се класира за полуфиналите Откритото състезание на Англия по тенис при дамите за първи път в кариерата си.

24-годишната Вондроушова в профил на четвъртфиналите четвъртата сложена Джесика Пегула (САЩ) с 6:4, 2:6, 6:4. Двубоят продължи час и 58 минути.

Чешката тенисистка, която е финалист от „ Ролан Гарос “ през 2019 година и сребърна олимпийска медалистка от Игрите в Токио през 2021-а, навакса закъснение от 1:4 гейма в третия сет. Вондроушова завоюва пет следващи гейма и победи в срещата.

Тя стартира конфликта с Пегула с позволен ранен пробив, изостана с 1:2, само че обърна до 4:2 и завоюва първата част. Във втория гейм американката бе безапелационна, реализира два пробива и изравни за 1:1.

Това ще бъде втори полуфинал в шампионатите от Големия шлем за Маркета Вондроушова, която чака победителката от мача сред лидерката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) и украинката Елина Свитолина.
Източник: lupa.bg