Чехия запази шансове да продължи в следващия етап на световното

...

Чехия запази шансове след първи успех на световното

Чехия резервира шансове да продължи в идващия стадий на международното състезание в Китай, откакто записа първа победа в групата си. В днешния си мач отборът се наложи над Япония с 89:76 и към този момент е с баланс 1-1, до момента в който провалянето бе второ за страната на изгряващото слънце.

Чехите водеха съвсем през целия мач, като направиха едвам пет неточности в него против 14 за съперника си. Те имаха преимущество по съвсем всички останали индикатори, като означиха 11 тройки против единствено 4 за Япония.

Последният дуел на Чехия е против Турция, а при положение, че южните ни съседи претърпят проваляне от Съединени американски щати по-късно през днешния ден, мачът ще е пряк конфликт за второто място в групата. На Япония пък следва среща с американците.

Двубоят стартира с леко преимущество за европейския отбор, само че след 10 минути игра резултатът още веднъж бе еднакъв при 18:18. Чехите последователно започнаха да натрупат разлика през втория интервал. За малко тя бе и двуцифрена, а на почивката Япония понижи при 35:40.

Само няколко минути след началото на второто полувреме Чехия поведе с 14 точки, което бе и най-голямата разлика в мача досега. Тимът поддържаше задатъка си и преди заключителната четвърт водеше с 64:55. До края баскетболистите на Ронен Гинцбург нямаха проблем да задържат задатъка си и завоюваха безапелационно.

Яромир Бохачик и Блейк Шилб нанизаха по 22 точки за спечелилите, с 15 е Томаш Саторански.

За Япония най-резултатен бе Руи Хачимура с 21 точки, 15 добави Юта Ватанабе. С 12 точки и 10 битки се регистрира НикФазекас, а 10 точки има Макото Хиеджима./БГ Баскет