Чехия победи Англия с 2:1 в Прага в среща от

...

Чехия шокира Англия и направи крачка към Евро 2020

Чехия победи Англия с 2:1 в Прага в среща от група А на евроквалификациите и двата тима са с равни точки на върха. За британците това е първа загуба в квалификации от десетилетие. Отборът на Гарет Саутгейт поведе рано след гол на Хари Кейн от дузпи, Брабец изравни в деветата минута. Влезлият като запаса Ондрашек донесе успеха на домакините пет минути преди края.

Чехите започнаха интензивно срещата и още във втората минута сътвориха проблеми на отбраната на противника. Гостите обаче поведоха в резултата в петата минута. Стърлинг проби отляво, навлезе в наказателното поле и бе съборен. Съдията отсъди дузпа, а Хари Кейн бе прецизен от бялата точка. Ранното попадение не се отрази на ентусиазма на домакините, които продължиха да нападат.

Пикфорд трябваше да се намесва след удар на Куфал. При последвалия ъглов удар отбраната на Англия не се оправи на няколко пъти. Челустка опита да стреля, само че топката продължи към Брабец, който съумя да я насочи към мрежата и домакините бързо изравниха.
Източник: fakti.bg