Бургас. Ново престижно отличие за бургаският шахматен композитор Диян Костадинов.

...

Бургас: Шахматният композитор Диян Костадинов спечели бронзов медал на Световната купа в раздел Обратни матове

Бургас. Ново влиятелно отличие за бургаският шахматен композитор Диян Костадинов. В конкуренция с представители на 11 страни той завоюва бронзовият орден на Световната купа 2019 в раздел Обратни матове. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Победител на шампионата стана международният първенец Андрей Селиванов от Русия. Това е пети орден за Диян от Световните купи през последните няколко години, като в актива му има още 3 сребърни и към този момент 2 бронзови медала. В началото на годината бургазлията завоюва и мощен шампионат в Германия. За своите триумфи бургазлията на два пъти бе одобряван от кметът на града господин Димитър Николов, който персонално честити на Костадинов за златният му Олимпийски орден и третото място за Световно състезание, а през 2016 той бе и измежду номинираните за Спортист на годината на Бургас. През лятото се чака да излязат резултатите и от актуалното Световно състезание, в което Диян има огромни шансове за призово отличие.
Източник: focus-news.net