Брентфорд победи Челси с 2:0 в лондонски сблъсък, изигран на

...

Брентфорд върна Челси към загубите

Брентфорд победи Челси с 2:0 в лондонски конфликт, изигран на домашния за „ сините “ „ Стамфорд Бридж “. Първият гол в мача вкара Итън Пинок, а Брайън Мбемо довърши домакините в края.

Челси на Маурисио Почетино инкасира първа загуба от над месец насам. За последно отборът загуби от Астън Вила с 0:1 – още веднъж на своя стадион на 24 септември. В средата и края на септември Челси бе в серия от три следващи мача без триумф.

С победа Брентфорд изпреварва днешния си противник в класирането и е към този момент 12-и с 13 точки. Челси е 13-и с пункт пасив.

Двубоят стартира доста забавно и двата отбора разменяха офанзиви в първите минути. В 9-ата пристигна и доста сериозен първи късмет за гол за домакините. Нони Мадуеке проби отдясно и излъга Янелт в обстановка един на един, след което потърси далечния ъгъл. Топката обаче се отклони в напречната греда зад Флекен.

Десетина минути след гредата Палмър откри с фантастично подаване Кукурея, само че испанецът стреля едва с невралгичния си десен крайник.

В 24-ата минута Рьорслав натисна с ръка в гърба Стърлинг, който падна в наказателното поле. От Челси желаеха дузпа, само че ВАР прегледа обстановката и в последна сметка бе преценено, че нарушаване няма.

С началото на втората част гостите заиграха много по-добре. Пет минути след началото на втората част Брентфорд сътвори най-хубавата си опция. Йенсен върна от аутлинията към Янелт, който стреля незабавно, само че Санчес избави инстинктивно.

Минути по-късно резултатът бе открит. Пинок изскочи на втора греда и засече с глава центриране отдясно на Мбемо за 0:1.

До края на дуела Челси опита равнене, а Брентфорд се защитаваше ловко и не допускаше 100-процентови обстановки пред вратата си.

В шестата минута на добавеното време Роберт Санчес напусна вратата си в опит да помогне на Челси за равнене, само че от дейностите му произлезе нов гол за " пчеличките ". Автор стана Брайън Мбемо отбелязал на празна врата.

LIVE / Челси - Брентфорд 0:2

0:1 Итън Пинок 58`

0:2 Брайън Мбемо 90+6`

Челси:  Роберт Санчес, Леви Колуил, Тиаго Силва, Аксел Дисаси, Марк Кукурея, Конър Галахър, Майсес Кайседо, Нони Мадуеке, Коул Палмър, Рахийм Стърлинг, Николас Джаксън

Мениджър: Маурисио Почетино

Брентфорд:  Марк Флекен, Кристофър Айер, Итън Пинок, Нейтън Колинс, Мадс Рьорслав, Матиас Йенсен, Кристиан Норгаард, Витали Янелт, Аарън Хики, Йоан Виса, Брайън Мбемо

Мениджър: Томас Франк