Бразилия стана вторият отбор, който се класира за осминафиналите на

...

Късен гол на Каземиро донесе класирането на Бразилия за осминафиналите

Бразилия стана вторият тим, който се класира за осминафиналите на Мондиала в Катар. " Кариоките " победиха с 1:0 Швейцария след гол в 83-та минута на Каземиро.
Прочетете още
В 27-та минута удар на Винисиус беше избит в корнер от Зомер.

В 31-та минута и Рафиня стреля, само че Зомер още веднъж избави.

В 65-та минута Бразилия поведе в резултата, Винисиус беше изведен от Каземиро, навлезе в наказателното поле и с прекрасен удар не остави шансове на Зомер. Първоначално голът беше приет, само че след ревизиране с ВАР голът беше анулиран.

В 83-та минута бразилците въпреки всичко съумяха да си вземат мача. Винисиус пусна към Родриго, който с едно допиране откри Каземиро, а той с доста хубаво осъществяване осъществя за 1:0.

В 87-та минута Родриго насочи удар, само че Зомер избави.

С триумфа бразилците станаха едвам вторият тим, който се класира за елиминациите на Мондиала, откакто в събота и Франция си обезпечи място на осминафиналите.

Бразилия е водач с 6 точки в групата, Швейцария е на второто място с три точки, а Сърбия и Камерун са с по една.

В първия мач в групата през днешния ден Сърбия и Камерун направиха 3:3.

В последните срещи Бразилия играе против Камерун, а Сърбия против Швейцария.

Бразилия:  Алисон, Едер Милитао, Маркиньос, Тиаго Силва, Алекс Сандро (Алекс Телеш 86 мин.), Рафиня (Антони 73 мин.), Фред (Бруно Гимареш 58 мин.), Каземиро, Винисиус, Лукас Пакета (Родриго 58 мин.), Ричарлисон (Габриел Жесус 73 мин.)

Швейцария:  Ян Зомер, Силван Видмер (Фабиан Фрей 86 мин.), Нико Елведи, Мануел Аканжи, Рикардо Родригес, Ремо Фройлер, Гранит Джака, Фабиан Рийдер (Ренато Щефен 59 мин.), Мохамет Соу (Михаел Аебишер 76 мин.), Рубен Варгас (Едмилсон Фернандес 59 мин.), Бреел Емболо (Харис Сеферович 76 мин.)
Източник: trafficnews.bg