Ботев загуби с 0:1 домакинството си на Левски в първия

...

Страхотна атмосфера и 18 000 на първия мач на Колежа от почти 10 години, но Левски развали празника на Ботев

Ботев загуби с 0:1 семейството си на Левски в първия мач на Колежа след съвсем 10 години. Единственото попадение осъществя Рикардиньо в 65-та минута.
Прочетете още

Феновете на Ботев направиха страхотна хореография преди началото на дуела и димната завеса, която образуваха забави началото с към 10 минути.

В 5-та минута изстрел на Ивелин Попов мина над вратата.

В 15-та минута Абло Траоре насочи удар, който мина над вратата.

В 36-та минута и Уелтон от Левски стреля неопределено.

Последваха и неточни удари на Джеймс Етоо и Филип Кръстев и до края на полувремето по този начин и нямаше прецизен удар към една от двете порти.

Второто полувреме стартира със страхотна хореография от почитателите на Ботев, които направиха димна завеса и пуснаха заря, това на наложи спирането на дуела с към 15 минути.

В 63-та минута Ботев пропусна неповторима опция да вкара първия си гол на Колежа. Минков проби добре и откри влезлия през втората част Антоан Бароан, който обаче направи неповторим пропуск и стреля в гредата от близко и топката се върна при вратаря Пламен Андрев, който улови.

В 65-та минута Левски откри, Роналдо проби и остана самичък против Ханкич, който го пресрещна и мазета топката, само че тя отиде при Рикардиньо, който пое с гърди и на опразнената врата съумя да осъществя за 0:1.

В 69-та минута Левски Ханкич избави удър на Уелтон, а при добавката Филип Кръстев би над вратата.

В 77-та минута Николай Минков получи добре топката и насочи прекрасен удар, който затрудни Андреев, само че вратарят въпреки всичко съумя да улови.

В 90-та минута Траоре стреля, само че над вратата.

До края на мача Ботев опита да изравни, само че по този начин и не стигна до чисто голово положенше.

Съдията Никола Попов даде 15 минути продължение, поради спирането на дуела при започване на втората част поради димната завеса над стадиона.

В идващия си мач Ботев е гостува на Пирин в четвъртък.

Ботев:  Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Красиан Колев 82 мин.), Дилан Мертенс, Николай Минков, Па Конате (Самуел Акере 90 + 8 мин.), Уме Емануел, Абдулай Траоре (Мартин Секулич 90 + 8 мин.), Амаду Думбоя (Антоан Бароан 46 мин.)

Левски:  Пламен Андреев, Жереми Петри, Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Кап, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Роналдо (Джауад Ел Джемили 90 + 9 мин.), Ивелин Попов (Асен Чандъров 76 мин.), Уелтон (Мартин Петков 90 + 15 мин.), Рикардиньо

Източник: trafficnews.bg