Ботев Враца победи Спартак Плевен с 2:0 в първата си

...

Ботев стартира с успех 2023 г.

Ботев Враца победи Спартак Плевен с 2:0 в първата си контролна среща тази зима. Головете паднаха през второто полувреме. Първо Жан-Пиер Да Силва означи в 56-ата минута за 1:0, а Антонио Георгиев оформи крайното 2:0 пет минути преди края на срещата.

Старши треньорът Даниел Моралес раздели тима на две единадесеторки, които играха по едно полувреме. Заради травми в мача присъединяване не взеха Даниел Генов и Венцислав Христов, които се възвръщат по специфична стратегия.
Първата част мина под контрола на Ботев. Двубоят се игра най-вече в половината на Спартак Плевен, само че до доста чисти голови положения не се стигна. През второто полувреме ботевци играха още по-силно и сътвориха повече голови положения, като вкараха и двата гола.
Първият прецизен удар бе в 16-ата минута, когато Красимир Тодоров стреля от отдалеченост, само че Цинцарски избави.

В 27-ата минута Ботев направи добра офанзива, Краси Тодоров влезе в наказателното поле и опита паралелен пас, само че бранител мазета в ъглов удар. След неговото осъществяване Браян Переа стреля с глава, само че изпрати топката в навън.

В 34-ата минута Браян Переа изведе Диего Фераресо в наказателното поле. Бразилецът влезе по диагонала и стреля, само че стражът на плевенчани още веднъж мазета в корнер.

„ Сините “ от Плевен получиха право да изпълнят директен свободен удар на границата на наказателното поле в 37-ата минута. След шута обаче топката излезе над вратата.

През втората част на терена влязоха нови 11 футболисти.

В 49-ата минута Браян Мендоса центрира в наказателното поле, само че Жан-Пиер Да Силва изпусна момента да стреля. След няколко минути Да Силва центрира, Браян Мендоса игра с глава, само че изпрати топката в навън.

В 56-ата минута резултатът стана 1:0. Клери Сербер даде превъзходен извеждащ пас към Жан-Пиер Да Силва, който излезе на добра позиция и вкара топката в мрежата на Спартак за 1:0.
В 67-ата минута се отвори добър късмет за завършващ удар, само че Кепов и Захариев не се схванаха и Антонов хвана топката.
В 72-ата минута Ботев направи добра офанзива с по едно допиране. Топката стигна до Том Рапнуи, който центрира остро в наказателното поле, само че топката минат над главата на Кепов.

Само след още две минути игра Жан-Пиер Да Силва открадна топката, тя стигна до Антонио Георгиев, който стреля от отдалеченост, само че Антонов избави.

Ботев вкара втори гол в 85-ата минута. Петър Кепов центрира отдясно, топката попадна у Митко Панов, който асистира на Антонио Георгиев и халфът от няколко метра я вкара в мрежата на Спартак.

В 86-ата минута Федерико Бариос избави прекрасен удар на съперников футболист.

Минута по-късно Ботев сътвори нова добра опция. Кепов центрира в наказателното поле, Митко Панов игра с глава, само че изпрати топката в навън.

БОТЕВ – Спартак Пл 2:0

1:0 Жан-Пиер Да Силва 56, 2:0 Антонио Георгиев 85

БОТЕВ ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:  Красимир Костов, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Петко Ганев, Диего Фераресо, Мартин Атанасов, Чавдар Ивайлов, Красимир Тодоров, Митко Панов (37 – Пламен Петров), Мирослав Маринов, Браян Переа

БОТЕВ ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ : Федерико Бариос, Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Том Рапнуи, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Клери Сербер, Петър Кепов, Жан-Пиер Да Силва (82 – Митко Панов), Радослав Захариев

СПАРТАК ПЛЕВЕН:  Богомил Цинцарски, Димитър Капчев, Виктор Иванов, Иво Върбанов, Валентино Макавеев, Руси Чернаков, Мартин Стоилов, Стивиян Макавеев, Васил Шопов, Васил Божинов, Стефан Христов (Станислав Антонов, Жоао Кардосо, Димитър Николов, Боримир Карамфилов, Алекс Георгиев, Красимир Русинов, Мартин Димитров, Калоян Митев, Димитър Стоименов)

14:30 14/01 15:00 14/01 16:00 14/01 17:00 14/01 17:00 14/01 17:00 14/01 17:00 14/01 17:15 14/01 19:00 14/01 19:30 14/01 19:30 14/01 21:45 14/01 22:00 14/01 21:45 13/01