Ботев“ (Враца) победи с 1:0 фаворита ЦСКА 1948 в мач

...

Чудо във Враца! Св. Краси Костов и „Ботев“ победиха с 1:0 фаворита ЦСКА 1948 /снимки/

„ Ботев “ (Враца) победи с 1:0 любимеца ЦСКА 1948 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига.
Чавдар Ивайлов откри резултата в 21-ата минута, а в 29-ата гостите можеха да изравнят, само че Чочев изпусна дузпа.
С главен принос за сензационния резултат е вратарят на домакините Краси Костов, който извади невероятни удари и по този начин резервира вратата си „ суха “.
Врачани заплашиха вратата на гостите след 36 секунди игра, когато Переа изведе Маринов отдясно, той стреля от дребен ъгъл, а Наумов избави.
В 7-ата минута Переа прати топката в мрежата на " алените ", само че попадението не бе зачетено, защото секунди преди този момент топката напусна терена и съдиите отсъдиха навън. Само 120 секунди по-късно Сердюк изведе Кирилов отдясно. Крилото върна към непокрития Чочев, който насочи шут по земя, само че Костов мазета.
По-добрата игра на „ Ботев “ от началото на дуела даде резултат в 21-ата минута. Тогава Ивайлов излезе под ъгъл очи в очи с Наумов след скоростна офанзива отляво и пусна топката сред краката на вратаря за 1:0. Преглед с ВАР откри, че халфът на домакините е бил в постоянна позиция, защото Джонатан бе покрил засадата и голът бе приет.
Малко по-късно Маринов стреля извънредно рисково след поредна офанзива на врачани, само че над напречната греда.
В 29-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни. Чочев изведе Сердюк самичък против Костов, вратарят на домакините фаулира нападателя в наказателното поле и " алените " получиха дузпа. Чочев обаче стреля едва в центъра на вратата и стражът на " зелените " избави.
В 37-ата минута Янчев извърши смяна. На мястото на Бастунов влезе Октавио. Действията на треньора не се харесаха на извадения играч, който трябваше да бъде успокояван от хората на скамейката.
В заключителните секунди на първата част Ботев остана с човек по-малко. Фераресо спря непозволено Октавио, за което получи втори жълт картон и напусна прибързано игра. Първия картон пристигна седем минути по-рано и той още веднъж бе против бразилския халф на гостите.
Второто полувреме стартира с още една опция за врачани. В 48-ата минута Меси засече с глава центриране от корнер на Ивайлов, само че стреля в навън. Малко по-късно, в 50-ата минута, Костов избави удар на Кирилов. Секунди по-късно стражът на домакините отрази и рисков шут на Чочев от десетина метра. Секунди по-късно Костов мазета в корнер и изстрел на Сердюк, а таранът на " алените " пропусна още един път след пас на Кирилов и в 52-ата минута.
В 59-ата минута резервата Мажуга можеше да шокира " алените " с втори гол, само че пропусна очи в очи с Наумов. Седем минути по-късно Октавио смъкна за Карагарен, който стреля от близка отдалеченост с глава, само че в навън.
В 75-ата минута Кирилов насочи бомбен шут от 25 метра, който се спря в гредата. В 87-ата минута имаше нова инфаркта обстановка пред вратата на домакините. Първо Костов избави шут на Карагарен, а при добавката от два-три метра Бидунга нацели дясната греда.

" Ботев " /Враца/ - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Чавдар Ивайлов 21

Стартови сформира:
" Ботев " /Враца/: 76. Костов, 8. Фераресо, 4. Соарес, 6. Георгиев, 15. Маринов, 19. Переа, 20. Меси, 17. Ивайлов, 28. Сербер, 37. Рапнуил, 23. Мендоса

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Александров, 87. Петров, 14. Елитон, 2. Перейра, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 20. Бастунов, 10. Русев, 99. Кирилов, 25. Сердюк
Източник: bulnews.bg