„Ботев“ (Враца) победи „Берое“ с 1:0 в среща от 18-ия

...

Чудо във Враца! Ботев победи Берое с 1:0, Бабунски отново герой

„ Ботев “ (Враца) победи „ Берое “ с 1:0 в среща от 18-ия кръг на efbet Лига.
Дориан Бабунски (42) означи единственото попадение в мача със своя осми гол от началото на сезона.
Домакините нямах победа от третия кръг, когато се постановиха с 2:1 като посетител на „ Царско село “. Последваха цели 14 срещи, в които отборът на Даниел Моралес не съумя да вземе трите точки, само че това завърши през днешния ден.
„ Берое “ пък завърши с много сполучливото си показване, като сега заема 7-о място в подреждането и пропусна златна опция да се върне в топ 6.
В 7-ата минута Лебон подмина трима души от домакините с дрибъл, след което стреля, само че над вратата. В идващите минути голови обстановки пред двете порти липсваха. Така в 18-ата минута отборът на „ Ботев “ (Враца) можеше да стигне до гола с доза шанс. Ненов центрира, топката срещна гърба на Александър Цветков, след което се отби в гредата и излезе в корнер.
„ Берое “ отговори с опит на Камара да преодолее Костов след извеждащо подаване на Тунгара. Стражът внимаваше и излезе напред, с цел да предотврати удара на нападателя. В 37-ата минута и Генадий Ганев се регистрира с отлична интервенция при удар на Юлиан Ненов. Вратарят на гостите разчете добре обстановката и съумя с една ръка да парира шута на съперника.
В 42-ата минута домакините поведоха в резултата с осмия гол през сезона на Дориан Бабунски. Ненов проби по десния фланг и центрира отлично в наказателното поле, където Бабунски изпревари всички и с плонж прати топката под горната греда. „ Берое “ незабавно реагира с шут на Омар Сако, който Костов съумя да отрази.
В добавеното време на първата част „ Ботев “ пропиля златна опция да удвои преднината си. Генадий Ганев парира подъл шут на Красимир Тодоров, при който топката падна тъкмо пред вратаря. В 57-ата минута Абубакар Тунгара стреля с глава, само че в навън.
В 68-ата минута Мартин Камбуров овладя топката в наказателното поле и се завъртя. Топката му беше избита, само че пък попадна в краката на Джонатан Перейра. Бразилецът стреля мощно, като шутът му прелетя над вратата, а „ Берое “ пропусна добра опция да изравни. В 74-ата минута Омар Сако не сполучи с удара си с глава към противоположния ъгъл.
В 85-ата минута Алиун Фал сложи топката на главата на Даниел Генов. Той стреля, само че пък Костов сподели добра централизация и улови.

„ Ботев “/Враца/ - „ Берое “ 1:0
1:0 Дориан Бабунски (42)

Стартови сформира:
„ Ботев “/Враца/: Красимир Костов, Костадин Ничев, Йоан Бауренски, Мартин Николов, Диего Фераресо, Стефан Гаврилов, Антонио Георгиев, Красимир Тодоров, Дориан Бабунски, Юлиан Ненов, Виктор Василев;
„ Берое “: Генадий Ганев, Омар Сако, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Реян Даскалов, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Абубакар Тунгара, Джонатан Перейра, Омар Камара;
Източник: bulnews.bg