Ботев Враца и Славия не излъчиха победител, завършвайки при равенство

...

Славия се спаси от изпадане след равенство във Враца

Ботев Враца и Славия не излъчиха победител, завършвайки при тъждество 1:1 в 31-ия кръг в efbet Лига. Гостите откриха резултата с попадение на Радослав Кирилов (31), само че в добавеното време на първото полувреме Дориан Бабунски изравни с глава.

Това значи, че " белите " математически се избавиха и не могат да бъдат изместени от 11-ата позиция в класирането.

Гостите стартираха по-агресивно и сътвориха първата заплаха в мача. Още във 2-ата минута Емил Стоев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Димитър Рангелов стреля с глава, само че над вратата.

" Белите " продължиха да работят добре по десния фланг и след нов пробив на Емил Стев доближиха до нов корнер. След неговото осъществяване капитанът продължи към Надер Гандри, само че бранителят не съумя да оцели очертанията на вратата.

В 5-ата минута още веднъж столичани пробиха по десния фланг. Ертан ТОмбак центрира остро по земя в наказателното поле, където Димитър Рангелов опита технично да приключи с пета, само че изстрелът му не откри задачата.

Домакините дадоха отговор в идната офанзива. Чавдар Ивайло получи от Юлиан Ненов. Халфът овладя и насочи компактен изстрел от отдалеченост, принуждавайки Светослав Вуцов да избива уверено в ъглов удар.

В идващите минути двата отбора продължиха да работят на високи обороти и залагаха на пряк футбол.

В 15-ата минута домакините разиграха заучено състояние от фаул. Христо Златински центрира към Атанас Зехиров, който продължи с глава към далечната греда, където Юлиан Ненов нанесе изстрел, само че той бе блокиран. Чавдар Ивайлов доближи до отбитата топка и стреля от границата на наказателното поле, само че и този път бранител на гостите спря кълбото, а по-късно врачани не съумяха да затруднят Светослав Вуцов.

Четири минути по-късно Надер Гандри събори Даниел Генов на границата на наказателното поле, след което основният арбитър Георги Гинчев отсъди фаул в интерес на домакините, по-късно Дориан Бабунски овладя топката и осъществя, само че попадението му не бе зачетено, откакто преди този момент бе прозвучал сигнала за нарушаването, макар претенциите на врачани за авантаж.

В 29-ата минута Дориан Бабунски се пребори с Филип Антовски в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че Светослав Вуцов внимаваше и улови.

Две минути по-късно Славия откри резултата. Ертан Томбак бе изведен по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където непокритият Петер Макрилос нанесе изстрел от близко, само че Красимир Костов избави. Радослав Кирилов доближи до отбитата топка и невъзмутимо осъществя.

Минута след попадението за " белите ", гостите имаха отличен късмет да удвоят небрежно преднината си. Петер Макрилос получи в наказателното поле, след което нанесе незабавен изстрел, само че Карсиир Костов уверено избави.

Домакините пробваха да пренесат играта в по-предни позиции, само че оставиха свободни пространства в личната си половина. Това докара до нов късмет за " белите ". В 38-ата минута Петер Макрилос нанесе компактен изстрел от отдалеченост, който мина на сантиметри над напречната греда.

В заключителните минути на добавеното време на първата част Ботев Враца изравни резултата. Юлиан Ненов центрира чудесно от ъглов удар в наказателното поле, където Дориан Бабунски бе оставен непокрит и с глава осъществя красиво в горния ляв ъгъл.

Домакините стартираха нападателно втората част и още в началните секунди Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, само че Емил Виячки бе на мястото си и с глава мазета.

В 49-ата минута Славия провежда отлична контраофанзива. Радослав Кирилов подаде към непокрития Емил Стоев в наказателното поле. Крилото за момент се засуети и нанесе изстрел, само че Мартин Николов с превъзходен шпагат мазета в ъглов удар.

В 57-ата минута " белите " още веднъж сътвориха заплаха пред вратата на Красимир Костов. След чудесно проведена офанзива, Радослав Кирилов получи отляво, след което превъзходно проби в наказателното поле и подаде на близката греда към Петер Макрилос, който нанесе удар, който принуди стражът на домакините да избива уверено. След това Мартин Николов не съумя да почисти добре кълбото и то попадна в Георги Вълчев, който нанесе мощен удар, само че доста неакуратен.

Пет по-късно домакините получиха отлична опция да създадат цялостен поврат. Юлиан Ненов центрира в наказателното поле, където Дориан Бабунски стреля с глава в долния ляв ъгъл, само че Светослав Вуцов с превъзходна намеси мазета в ъглов удар.

В 71-ата минута Радослав Кирилов проби отляво, след което смени посоката и нанесе изстрел, само че право в ръцете на Красимир Костов. Малко по-късно Петер Макрилос опита от отдалеченост да преодолее вратарят на домакините, само че и той не откри задачата.

В 74-ата минута Славия имаше нов отличен късмет да осъществя. Надер Гандри центрира в наказателното поле, където Ивайло Димитров бе оставен непокрит, само че нападателят не съумя да нанесе прецизен изстрел от точката за осъществяване на дузпа.

Осем минути преди края на дуела треньорът на Ботев Враца Веселин Великов включи в игра абсолютния дебютант Йордан Желев. Роденият през 2004 година футболист се появи на терена на мястото на получилия контузия Самир Аясс.

В 86-ата минута Петер Макрилос центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Надер Гандри бе над всички и стреля с глава, само че неопределено.
Източник: fakti.bg