Ботев победи Черноморец с 1:0 в предпоследната си контрола преди

...

Ботев победи Черноморец в контрола

Ботев победи Черноморец с 1:0 в предпоследната си контрола преди началото на сезона. Единственият гол вкара Димитър Тонев в 22-та минута от дузпа.
Прочетете още
Ботев игра главно с запаси, а на следващия ден отборът ще срещне сръбския Раднички в представянето си за новия сезон.

За Ботев в игра се завърна Елвис Ману, който стартира титуляр в контролата.

Нямаше чисти състояние в първите 20 минути на срещата, а в 22-та минута Ботев получи дузпа.

Петър Патев игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Димитър Тонев осъществя за 1:0.

В 26-та минута Тонев стреля от отдалеченост, Тодоров почисти, а по-късно се стигна до корнер. След неговото осъществяване Ману центрира в пеналта към Ван Хертъм, който игра с глава, само че Тодоров направи ужасно избавяне.

В 31-та минута Кайзер отрази удар на Живко Петков от фаул, а по-късно при добавката вратарят на Ботев избави и удар на юношата на Ботев Венци Гюзелев.

В 33-та минута прекрасен удар на Димитър Папазов беше отразен от Тодоров.

Живко Петков стреля в 36-та минута, само че Кайзер улови.

В края на полувремето топовен изстрел на Перера беше избит в корнер от Тодоров.

В 55-та минута удар на Тонев беше отразен от Тодоров, а по-късно вратарят на гостите избави и изстрел на Перера.

В 59-та минута Тодоров парира и изстрел на Траоре.

В 66-та минута Балтанов насочи изстрел, само че той беше избавен от Тодоров.

В 72-та минута Тодоров избави нов удар на Балтанов.

В 76-та минута Траоре насочи страховит удар, само че той мина над вратата. Малко по-късно още веднъж Тодоров се намеси при изстрел на Абло.

Утре е последната контрола на Ботев преди началото на сезона - домакинство на сръбския Раднички, а спарингът е плануван за 19:00ч. на " Колежа ".

Ботев: Даниел Кайзер, Рой Херман, Джаспър Ван Хертъм, Моузес, Димитър Папазов, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов, Точукву Ннади, Димитър Тонев, Елвис Ману, Фаустас Степонавичюс (Стефан Смъркалев, Мирослав Георгиев, Абдулайе Траоре)

Черноморец: Димитър Тодоров, Стоян Мантаров, Петър Генчев, Мариян Димитров, Венци Славов, Филип Ангелов, Петър Патев, Иван Вълев, Георги Пенев, Венцислав Гюзелев, Живко Петков (Стоянчо Величков, Христо Георгиев, Мирослав Манев, Стойчо Атанасов, Димитър Иванов, Петър Пейчев)

Източник: trafficnews.bg