Ботев Пловдив загуби от румънския Университатя Крайова с 0:2 в

...

Фалстарт за Станислав Генчев начело на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив загуби от румънския Университатя Крайова с 0:2 в контролна среща, която се игра в Банско. Това бе първа инспекция за " жълто-черните " през подготвителния интервал и всекидневен дебют на новия треньор Станислав Генчев.

Румънският отбор откри резултата още в 5-ата минута. Александру Крецу бе изведен самичък против вратаря Ханкич и невъзмутимо го преодоля за 0:1.

Две минути по-късно Мартин Секулич насочи рисков удар, който бе избавен от вратаря на Университатя.

Малко преди почивката Абдулайе Траоре също опита мощен шут, който още веднъж бе отразен от противниковия пазач.

Четвърт час преди края румънците удвоиха преднината си. След центриране към далечна греда състезател в бял екип върна с глава към собствен съотборник. Последва мощен шут от 12-13 метра, при който топката се удари в крайници на Уго Аззи и влезе в мрежата за 0:2.

До края на подготвителния си лагер в Банско „ канарчетата “ ще изиграят още една контролна среща против различен румънски отбор – новакът в тамошната Лига 1 Политехника (Яш).

Съставите на двата тима:

БОТЕВ (ПД) : 1. Хидайет Ханкич, 3. Джеферсон Гранадо, 4. Хуго Аззи, 6. Моузес Енокела, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 25. Станислав Работов;

УНИВЕРСИТАТЯ:  21. Лауренцио Попеску, 15. Юрай Бадел, 14. Карло Томашек, 39. Йонуц Митран, 38. Флорин Борта, 4. Александру Крецу, 23. Михай Капацана, 28. Александру Митрица, 37. Мариан Данчу, 9. Андрей Иван, 19. Елвир Колич.