Ботев Пловдив се класира на осминафиналите в турнира за Купата

...

Ботев на осминафинал за Купата след класика в Балчик

Ботев Пловдив се класира на осминафиналите в шампионата за Купата на България след безпроблемна победа с 3:0 над Черноморец в Балчик. Два гола на Елвис Ману в самото начало и един на Дилън Мертенс след почивката донесоха триумфа на жълто-черните на сходството на стадион край Ботаническата градина. Така канарчетата ще спорят за място измежду първите осем с посещение на Славия. Двубоят е на 3 декември, събота на стадиона в столичния квартал Овча купел.

Канарчетата поведоха рано-рано в дуела, като Елвис Ману бе прецизен още във втората минута след неточност в защитата на домакините.  В 23-ата минута Ману вкара втория гол за пловдивчани в срещата, а в 68-ата и Дилан Мертенс записа името си измежду голмайсторите.

Гостите от Пловдив поведоха в резултата още във втората минута. Елвис Ману излезе на чиста позиция и не сбърка за 0:1.

В идващите минути Ботев владееше играта и не позволяваше на домакините да стигна до нещо рисково пред вратата на Хидайет Ханкич.

В 26-ата минута " канарчетата " удвоиха преднината си, откакто Ману бе прецизен с глава след центриране на Антоан Бароан.

Минути по-късно Па Конате получи извеждащо подаване от Емануел Току и стреля по земя, само че стражът на домакините се оправи.

В 68-ата минута Дилан Мертенс направи преднината на Ботев класическа с красиво осъществяване от дъгата на наказателното поле.

Черноморец Балчик - Ботев Пловдив 0:3

0:1 Елвис Ману 2`, 0:2 Елвис Ману 23`, 0:3 Дилан Мертенс 68`

Състави:

Черноморец Балчик: 1. Иван Иванов - к, 2. Йордан Радев, 3. Даниел Георгиев, 4. Kристиян Бешев, 6. Вилиян Денчев, 11. Радослав Златев, 18. Джорджио Димитров, 10. Мохамед На Нбаче, 17. Теодор Тотев, 20. Габриел Вулкано, 23. Алекс Наков

Резерви: 27. Кристиян Неделчев,, 19. Иван Томов, 5. Кристиан Колев, 7. Никола Владев

Треньор: Здравко Кулишев

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор  Генев -к,, 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабеѝ, 24. Джаспър Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 14. Бисер Бонев, 16. Самюел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел

Треньор: Желко Копич