Ботев Пловдив преустанови серия от пет поредни мача без победа

...

В мач за честта: Ботев Пд обърна Локо София в столицата

Ботев Пловдив прекрати серия от пет следващи мача без победа в efbet Лига и победи с поврат с 2:1 Локомотив София при гостуването си в родната ни столица. Антонио Вутов откри резултата за „ железничарите “ в 34-ата минута, само че единствено пет по-късно Николай Минков изравни резултата в квартал „ Надежда “.

Направилият стабилен мач за „ канарчетата “ - Абдулай Траоре, обърна резултата в интерес на Ботев в 50-ата минута и на процедура оформи крайния резултат. Локомотив София направи опити да изравни резултата, само че несполучливо, а в самия завършек на срещата Карлос Франса беше изпъден с втори жълт картон.

Победата е първа за Ботев след раздялата на шампионата, само че това не трансформира нищо нито за Ботев, нито загубата на Локо София. Пловдивчани остават последни в групата за баражен мач за Лига на конференциите с 36 точки, до момента в който Локо София е пред „ жълто-черните “ с 42 точки.

Преди срещата шефът Иво Котев награди Мики Орачев с юбилейна фланелка на Локо София, защото той изигра своя мач №100 за столичните " железничари " в кариерата си.

Срещата започва с няколко удара от страна на двата тима, само че и двамата вратари нямаха сериозна работа за извършване при тях. В 18-ата Карлос Франса проби и шутира, само че защитник на Ботев го блокира. Все отново топката се върна към капитана Милошев, който завъртя хубаво кълбото, само че то не навести вратата на Аргилашки - навън.

В 27-ата се видя най-чистото състояние до този миг в срещата. Бруно Франко блесна със страховит пробив по лявото крило и достави центриране в пенала за Божидар Кацаров. Халфът на Локомотив стреля с глава, Аргилашки първо изпусна топката, само че въпреки всичко съумя да я закове на голлинията. В 32-ата Карлос Франса също опитва силата на удара си, само че Аргилашки още веднъж отрзи удара. Секунди по-късно пък Станислав Костов беше повален в наказателното поле на Ботев при пас от Антонио Вутов, само че Николай Минков фаулира с шпагат нападателя на столичани и Железов посуочи дузпа.

Зад топката застана Вутов, който осъществя и откри резултата - 1:0.

Радостта на домакините обаче не търпя дълго, защото в 39-ата минута " канарчетата " изравниха в София. Рой Херман напредна с топката през средата на терена и пусна към Николай Минков. Той изпревари Дуарте и шутира, след което топката влетя във вратата на Гайе - 1:1.

В последната минута от първото полувреме гостите бяха покрай това да извърнат резултата, откакто Траоре беше изведен чудесно в наказателното поле на Локо София и шутира, само че топката се отби в левия непряк дирек на Гайе.

В 50-ата Матеус Дуарте напред чудесно и стреля, само че Аргилашки избави. При ответното нахлуване Ботев обърна развоя в резултата. Николай Минков изведе чудесно Абдулай Траоре вдясно по нападението на " канарчетата ", а той надбяга с лекост Малембана, с цел да вкара по хубав метод топката във вратата на Гайе - 2:1.

Две по-късно пък Абдулай Траоре още веднъж можеше да се разпише, като този път проби отляво, само че Гайе отрази. В 56-ата Малембана шутира от фал, само че неопределено.

Четвърт час преди края Локо София беше доста покрай това да изравни резултата, откакто Красимир Милошев шутира с доста огромна мощ от границата на наказателното поле, само че Аргилашки реагира и отби. В 84-ата Самюел Акере шутира мощно с левия крайник, само че Гайе реагира чудесно и прати топката настрана.

В последната минута от постоянното време Давид Малембана беше забелязан в наказателното поле на Ботев Пловдив и стреля мощно с левия крайник, а Ситев блокира топката. Реферът Железов реши, че той е играл с ръка, въпреки тя да беше компактно прилепена до тялото на юношата на Ботев и бургазлията отиде да гледа ВАР. Логично, след прегледа тя беше анулирана, а в добавеното време на срещата поради безсрамен фал Карлос Франса си изкара втори жълт картон и беше изпъден.