Ботев (Пловдив) победи у дома Верея с минималното 1:0 в

...

Ботев надви 10 от Верея и излезе четвърти

Ботев (Пловдив) победи вкъщи Верея с минималното 1:0 в последна среща от 12-ия кръг на елитната Първа лига. Влезлият като запаса Стивън Петков (67) вкара победния гол. Гостите от Стара Загора играха цяло второ полувреме с човек по-малко, откакто Здравко Илиев бе изпъден в добавеното време на първата част.

През първата част домакините имаха самодейността, само че нито те, нито гостите от Стара Загора имаха прецизен мерник при завършващите си удари. Ндонгала, Серкан Юсеин и Бризола от домакините не съумяха да огорчат Аргилашки.

В 35-ата минута гостите удариха греда след удар на Меди Фауш от придвижване, а малко по-късно мачът бе пресечен за 7 минути поради проблеми с един от прожекторите на стадиона. В добавеното време на първата част Здравко Илиев от гостите бе изпъден с втори жълт и надлежно червен картон.

Проблемите с осветлението продължиха и второто полувреме също стартира с няколко минути забавяне.

В 57-ата минута Милен Танев насочи отдалечен удар от фаул и вратарят на домакините Чворович хвана топката. Десет минути по-късно след центриране отляво влезлият като запаса Стивън Петков се пребори за топката с Бен Джемия и осъществя от към десетина метра за 1:0.

В 84-ата минута след заучено осъществяване на корнер Петър Витанов продължи с пета, само че Чворович хвана топката. До края на мача не се случи нищо запаметяващо се и Ботев се поздрави с триумфа.

След триумфа си Ботев задмина противника на четвъртото място с 20 точки и по-добра голова разлика. Верея има същия актив на петата позиция.

БОТЕВ (ПД) - ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Стивън Петков (67)

Резултат с изображение Ботев: 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 17.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин (60   20.Стивън Петков), 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола (87  6.Алваро Юлиано), 29.Дуде Ндонгала, 9.Фернандо Виана (82   93.Густаво Афонсо)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25. Крум Стоянов, 24. Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков, 93.Густаво Афонсо
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображение Верея: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев   , 24. Хюсеин Сюлеймани, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 10.Милен Танев (81   16.Петър Витанов), 20.Венцислав Бенгюзов (90+3   19.Атанас Панов), 10.Елиаш  , 9.Меди Фенуш, 14.Георги Андонов, 17.Валери Домовчийски (66   26.Селим Керкар)
Резерви: 1.Пламен Колев, 6.Иво Иванов, 16.Петър Витанов, 19.Атанас Панов, 26.Селим Керкар, 18. Янислав Иванов

Треньор: Илиан Илиев

Пловдив, база " Коматево "
Съдия: Николай Йорданов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Горги Аргилашки излиза и хваща топката след центриране отдясно.
8 - Неточен удар на Ндонгала от домакините от далечна отдалеченост.
10 - Бенгюзов от гостите шутира от границата на наказателното поле, само че около вратата на Иван Чворович.
18 - Ндонгала центрира на голлинията, само че няма кой да засече топката.
24 - Валери Домовчийски насочи отдалечен и неакуратен удар към вратата на домакините.
25 -  Ндонгала откри Серкан Юсеин, който шутира по земя, само че Сюлеймани почисти от голлинията.
32 - Аргилашки отрази отдалечен удар на Бризола.
33 - Един от прожекторите в Коматево изгасна и видимостта се понижи.
35 -  ГРЕДА за Верея! Удар на Меди Фануш от дижение и топката среща страничната греда на вратата на домакините.
38 - Двубоят е преустановен поради проблеми с осветлението.
45+3 - Здравко Илиев от гостите е изпъден след два жълти картона за нарушавания против Бризола и Ндонгала в границите на няколко минути.
45+8 - Край на първото полувреме!
..................................................
46 - Начало на втората част със закъснение поради нови проблеми с осветлението!
57 - Милен Танев насочи отдалечен удар от фаул и вратарят на домакините Чворович хвана топката.
67 - ГОООЛ за Ботев! След центриране отляво влезлият като запаса Стивън Петков се пребори за топката с Бен Джемия и осъществя от към десетина метра.
70 - Аргилашки избавя отдалечен удар на Неделев.
78 - Танев не съумя да засече центриране на Сюлеймани отляви.
84 - След заучено осъществяване на корнер Петър Витанов продължи с пета, само че Чворович хвана топката.
90+3 - Край на мача! Ботев завоюва с 1:0 и измести противника от четвъртата позиция.

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация