Ботев Пловдив победи градския си съпериик Локомотив с 2:0 в

...

"Ботев" взе 108-oто дерби на Пловдив, Неделев вкара фамозен гол

" Ботев " Пловдив победи градския си съпериик " Локомотив " с 2:0 в 108-ото дерби сред двата отбора.

Така " жълто-черните " се приближаха до топ 3. Тимът на Николай Киров е към този момент с актив от 32 точки, като се намира на 5 от третия " Левски ", една по-напред пък е ЦСКА. Двата столични гранда обаче към момента не са изиграли мачовете си от 18-ия кръг на Първа лига. " Локомотив " заема деветата позиция във краткотрайното класиране с 22 пункта.

На " Лаута " домакините започнаха по-силно и в 21-ата минута Анте Аралица излезе самичък против вратаря Даниел Кайзер, само че не съумя да осъществя. Малко по-късно гол на Вилим Посинкович вярно бе анулиран поради засада.

До почивката " Ботев " се засилва, а Тодор Неделев направи несполучлив опит да се разпише непосредствено от корнер.

" Канарчетата " нанесоха първия удар при започване на второто полувреме, когато Кристиан Димитров се измъкна от Стивън Езе и засече с глава в мрежата центриране на Неделев от ъглов удар.

Отборът на Николай Киров бе покрай второ попадение в 66-ата минута, само че Лъчезар Балтанов стреля настрана от вратата. Секунди по-късно Тодор Неделев вкара прословут гол от центъра - 2:0.

До края " жълто-черните " не позволиха изненади и завоюваха дербито.

Състави

" Локомотив " Пловдив: Луков; А. Георгиев, Езе, Везалов; Буна, Банович, Д. Илиев, Абдулахи; Парвизджон Умарбаев, Аралица, Посинкович

" Ботев " Пловдив: Кайзер; Перейра, К. Димитров, Пиргов, Й. Минев; Терзиев; Неделев, Балтанов, Юсеин, Афонсо; Вутов
Източник: btvnovinite.bg