Ботев Пловдив и Ботев Враца не се победиха в контрола,

...

Ботев Пловдив и Враца не се победиха в контрола, Тодор Неделев се завърна в игра

Ботев Пловдив и Ботев Враца не се победиха в контрола, приключила при резултат 0:0 в контролна среща. Двбуоят бе белязан от завръщането в игра на огромната звезда на " канарчетата " Тодор Неделев, който бе отвън терените за 252 дни.

Първото положително отиграване в инспекцията пристигна в 20-ата минута, когато Тодор Неделев насочи неочакван изстрел от далечна отдалеченост, само че Красимир Костов се оправи със обстановката.

Пет минути по-късно Уме Емануел направи мощен пробив, който приключи със мощен шут с десния крайник, само че кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 30-ата минута врачани дадоха отговор с удар на Браян Мендоса, който обаче бе прекомерно неакуратен. Последва още една заплаха пред вратата на " жълто-черните ". Футболистите на Ботев Враца комбинираха в наказателното поле, а акцията приключи с шут на Том Рапнуи, само че Хидайет Ханкич се намеси майсторски.

Десет минути след старта на второто полувреме влезлият като запаса Антоан Бароан имаше опция да открие резултата след композиция с Уме Емануел в наказателното поле на гостите, само че ударът на французина бе избавен от Федерико Бариос.

Чак в 83-ата минута Ботев Пловдив стигна до добра опция до гол. Ситуацията пристигна след груба неточност в отбраната на " зелените ", от която се възползва Антоан Бароан, който обаче стреля на сантиметри от задачата.

До края на мача нямаше други забавни обстановки, като разумно инспекцията приключи без попадения.

Това бе последна инспекция и за двата отбора преди подновяването на сезона в efbet Лига. В първия кръг от пролетния дял на шампионата Ботев Пловдив посреща Локомотив София, до момента в който Ботев Враца гостува на Локомотив Пловдив.

Стартовите сформира:

Ботев Пловдив:  13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мартин Секулич, 21. Точукву Нади, 24. Йеспер ван Хеертум, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 8. Диего Ферарсео, 20. Меси, 4. Луис Фелипе, 23. Браян Мендоса, 37. Том Рапнуи, 24. Стефан Гаврилов, 11. Диого Барбоса, 15. Мирослав Маринов. 28. Клери Сербер, 19. Браян Переа