Ботев е Господарят на Пловдив! „Канарчетата” победиха с 2:1 градския

...

Пловдивското дерби има победител и този път това е Ботев

Ботев е Господарят на Пловдив! „ Канарчетата” победиха с 2:1 градския противник Локомотив на Коматево в трагичен конфликт. Виктор Генев (75) и Джак Лейн (85) бяха точни за спечелилите, до момента в който за „ смърфовете” в антигерой се трансформира звездата на отбора Димитър Илиев. Нападателят изпусна дузпа в 57-ата минута, а минута преди края на мача върна тима си в срещата и с това отчасти се оправдава пред почитателите отбора и съотборниците му.

Двата отбора изиграха порядъчен дуел, чиято кулминационна точка бяха последните 15 минути. Ботев беше тимът, който търсеше повече успеха в мача и насочи повече удари към вратата на съперника. Тодор Неделев пък съумя да блесне с две асистенции.

С триумфа Ботев събра 39 точки и заема трето място във краткотрайното класиране. Локомотив е едвам осми с 28 точки.

За страдание дуелът бе белязан от редица произшествия, измежду които вандалски прояви от почитателите и на двата тима и ужасна демонстрация на Кристиан Гомис от Локомотив (Пловдив), който в края на мача жестоко изблъска едно от децата, подаващи топките, с цел да възобнови бързо играта.
Източник: fakti.bg