Боряна Калейн спечели всичките пет златни медала на турнира по

...

Нов златен медал за Боряна Калейн!

Боряна Калейн завоюва всичките пет златни медала на шампионата по художествена гимнастика " Чалъндж къп " в румънския град Клуж Напока.

Българката, която през вчерашния ден стана шампионка в многобоя, беше безапелационна в представянето си и на финалите през днешния ден и завоюва четирите златни оценки.

Втората националка Татяна Воложанина се класира пета на обръч и на бухалки, шеста на лента и осма на топка.

По-рано през днешния ден Калейн победи на финалите на обръч и на топка. Тя сподели страхотна игра и беше оценена с 26.650 точки на обръч и 27.800 точки за невероятната си комбинация с топка.

На бухалки 21-годишната Калейн получи 26.750 точки, а на лента има оценка от 24.200.

Воложанина се подреди пета на обръч с 24.450 точки и получи най-висока оценка за компликация с тяло от всички финалистки - 5.8 точки. На топка тя позволи неточност и остана осма с 22.850 точки.

На бухалки Воложанина зае пето място с 25.300 точки, а на лента е шеста с 21.200 точки. На обръч втора и трета са надлежно Ирина Аненкова (Русия) с 26.150 точки и Даря Трубникова (Русия) с 25.450. На топка сребърното отличие взе Даря Трубникова с 26.150 точки, а бронзова медалистка стана Александра Аджурджукулезе (Италия) с 24.700 точки.
На финала на бухалки втора е Ирина Аненкова с 26.500 точки, а третата позиция зае Даря Трубникова с 25.800.

Сребърното отличие на лента стана владеене на италианката Милена Балдасари с 23.750 точки, а трета е сънародничката ѝ Александра Аджурджукулезе с 23.150 точки.

За гимнастичките това е последна инспекция преди Световното състезание в Япония в края на месеца.

Главен арбитър на шампионата и представител на ФИГ е именитата Мария Гигова, а арбитър за България е Филипа Филипова.
Източник: fakti.bg