Борусия (Мьонхенгладбах) отново се оказа непреодолим противник за Байерн (Мюнхен),

...

Борусия отново се оказа “черна котка” за Байерн

Борусия (Мьонхенгладбах) още веднъж се оказа неизпълним съперник за Байерн (Мюнхен), откакто победи баварците с 3:2 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Домакините откриха посредством Ларс Щиндъл (13’), Ерик Максим Чупо-Мотинг изравни (35’), само че Йонас Хофман (55’) и Маркюс Тюрам (84’) затвърдиха успеха за домакините. Резервата Матис Тел вкара за 3:2 в третата минута на даденото от съдията 4-минутно продължение. Червен картон получи бранителят на Байерн Дайо Упамекано още в 8-мата минута.

Преди мача бе проведена гала за Ян Зомер. Швейцарският пазач игра към осем години и половина в Борусия (Мьонгенгладбах), преди да премине през зимната пауза в Байерн.  Той получи топло посрещане и специфична грамота от някогашния си клуб.

Байерн бе подхванал редица  промени в състава си в съпоставяне със състава, изковал успеха над ПСЖ в Шампионската лига през седмицата. Дейли Блинд, Райън Гравенберх, Алфонсо Дейвис, Томас Мюлер и Серж Гнабри бяха титуляри за баварците. Мачът стартира с рисков удар на Гравенберх бе блокиран в 3-тата минута. Четири минути по-късно домакините отвърнаха, като Ко Итакура стреля неопределено с глава след директен свободен удар за домакините.

Още в идната офанзива последва основен миг в мача. Аласан Плеа се откъсна в рискова офанзива за домакините и Дайо Упамекано извърши нарушаване против нападателя, като бе финален в отбраната на Байерн. Реферът То не се поколеба и сподели пряк червен картон за френския защитник и баварците останаха с 10 души. От последвалия директен свободен удар Ларс Щиндл стреля рисково, само че Ян Зомер избави. След единствено минута обаче Борусия откри. Отново Ларс Щиндл получи топката след свободен удар и с прекрасен отдалечен изстрел с десния крайник направи беззащитен Зомер за 1:0 за домакините.

Нагелсман бе заставен да реагира на изваждането на Упамекано и извади Томас Мюлер за сметка на Жоао Кансело в 16-ата минута. Байерн изглеждаше шокиран от развиването на мача и не може да затрудни с нищо противника си. В 23-ата минута Борусия (М) пропусна да удвои резултата. Куадио Коне проби отляво и подаде отлична топка на голмайстора Щиндл, който обаче изпусна 100% състояние и стреля около Зомер.

В 35-ата минута обаче Байерн изравни. Алфонсо Дейвис проби отляво и пусна превъзходен пас до Ерик Максим Чупо-Мотинг, който бе безмилостен и изравни за 1:1, като осъществя 8-и гол за сезона. Три минути по-късно Плеа стреля рисково, само че Зомер избави. Малко по-късно Коне също тества някогашния си съотборник, само че швейцарския пазач още веднъж бе на висота и мазета в корнер. Малко преди края на полувремето пък Горетцка бе изведен в рискова позиция, само че стреля настрана.

На полувремето Юлиан Нагелсман предприе промени. Мусиала размени Гравенберх, а Сане влезе на мястото на Гнабри. Четири минути след подновяването на играта Кимих стреля рисково отдалеко, само че единствено сантиметри го разделиха от попадение.  В 55-ата минута домакините още веднъж поведоха. Аласан Плеа проби отдясно и подаде на Йонас Хофман, който вкара за 2:1. Само няколко минути по-късно удар на Рами Бенсебаини тресна горната греда на Зомер.

Байерн опита да реагира и десетина минути по-късно Сане опита отдалечен удар, само че Йонас Омлин избави. Кансело също опитва шанса си отдалеко, само че малко акуратност не му доближи. Алфонсо Дейвис пък направи добър пробив в 75-ата минута, само че също стреля неопределено. Всякаква конспирация в мача завърши в 84-ата минута. Направилият отличен мач Йонас Хофман проби и подаде на резервата Маркюс Тюрам, който за трети път наказа Зомер за 3:1.

В даденото от съдията 4-минутно продължение Байерн върна един гол. Резервата Матис Тел се възползва от неточност на Щефан Лайнер и означи за 3:2. В последните секунди на мача Борусия пропусна да означи още един гол, откакто Маркюс Тюрам стреля над вратата.

Така Байерн към този момент няма победа над Борусия (Мьонхенгладбах) от 5 публични мача. Баварците рискуват да бъдат изместени от първото място при победа на Унион (Берлин) на следващия ден против новобранеца Шалке 04. Борусия пък прекъсна отрицателната си поредност от два мача без победа в Бундеслигата и най-малко краткотрайно заема 8-о място в класирането.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.