Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа загуба на РБ (Лайпциг) през сезона

...

Гладбах не издържа срещу Реал, но надхитри Лайпциг

Борусия (Мьонхенгладбах) нанесе първа загуба на Република България (Лайпциг) през сезона в Бундеслигата, с което остави и на върха. Срещата от шестия кръг сред участниците в Шампионската лига приключи 1:0 след гол в 60-ата минута на Ханес Волф, който е преотстъпен тъкмо от Лайпциг. Това въобще е дебютен триумф за Гладбах над този противник в историята, като идва от шестия опит.

Двубоят на “Борусия Парк” пристигна дни след тежките тествания на отборите против и. Срещата беше относително равностойна, като Лайпциг имаше множеството благоприятни условия, само че пък домакините бяха по-съсредоточени и стигнаха до попадението на Волф. По-рано през второто полувреме пропиля различен отличен късмет за Борусия.

През идната седмица двата отбора не престават борбите и в Шампионската лига. Във вторник Гладбах гостува в Украйна на, а в сряда Разенбалшпорт приема.

Бундеслига 6 кръг, събота 31 октомври  Борусия Мьонхенгладбах 1:0краен резулат  Република България Лайпциг