Борусия Дортмунд загуби точки в домакинския си двубой от първенството

...

Борусия Дортмунд загуби три гола преднина за 12 минути и направи грешна стъпка срещу Хофенхайм

Борусия Дортмунд загуби точки в домакинския си дуел от шампионата против Хофенхайм, който приключи с тъждество 3:3. Лидерът в Бундеслигата водеше с 3:0 четвърт час преди края, само че не съумя да резервира солидната си преднина.
Резултатът в мача на " Сигнал Идуна Парк " бе открит от Джейдън Санчо, който изправи трибуните на крайници в 32-ата минута.
Малко преди края на полувремето се отличи и Марио Гьотце, а в 66-ата минута Рафаел Герейро се отличи за 3:0.
Домакините обаче не съумяха да удържат преимуществото си, откакто от 75-ата до 87-ата минута Исак Белфодил бе прецизен на два пъти, а Павел Кадержабек добави един гол.
Борусия остава отпред в класирането с 51 точки, а Хофенхайм с 31 е на седма позиция.
Източник: actualno.com