Борусия (Дортмунд) победи Волфсбург като гост с 3:1 и отново

...

Дъжд от голове в Германия: Дортмунд удари Волфсбург, Гладбах се дъни

Борусия (Дортмунд) победи Волфсбург като посетител с 3:1 и още веднъж потвърди упоритостите си през сезона в Бундеслигата.

" Вълците " удариха първи, още във втората минута посредством Вегхорст. До края на полувремето Емре Джан възвърне равенството от дузпа.

През втората част обратът стана цялостен след попадения на Мален (55`) и Халанд (81`).

В различен любопитен конфликт Борусия (Мьонхенгладбах) се издъни тежко като посетител на Кьолн (1:4).

През първото полувреме не падна нито един гол, а фиестата стартира в 55-ата минута, когато Любичич изведе домакините напред в резултата. Хофман изравни (74`), само че по-късно Ут (77`) и Дуда (78`) единствено в границите на две минути предрешиха изхода на конфликта.

Крайното 4:1 оформи Андерсон три минути след края на постоянното време.

Източник: dnesplus.bg