Борусия Дортмунд не успя да спечели гостуването си на Кьолн,

...

Кьолн удари спирачки на Борусия Дортмунд в преследването на титлата

Борусия Дортмунд не съумя да завоюва гостуването си на Кьолн, завършвайки при резултат 1:1. Вестфалци пропуснаха късмет да се приближат на четири точки от водача Байерн Мюнхен. С равенството "жълто-черните " събраха 57 пункта, до момента в който баварският гранд е с 63.

Срещата стартира чудесно за хората на Марко Розе, като Мариус Волф откри в 8-ата минута, откакто получи прекрасен пас от Джуд Белингам и насочи топката около Швабе.

"Козлите " не забавиха своя отговор и започнаха няколко рискови офанзиви. Домакините дочакаха своя момент в 36-ата минута, когато Модест продължи с глава едно центриране към Себастиян Андерсон, а шведът бе праволинеен.

Около 10 минути след началото на втората част Халанд имаше отличен късмет очи в очи със стража на домакините Марвин Швабе, само че не съумя да се възползва.

Равенството пък остави Кьолн на 7-о място в таблицата с 40 точки, което за момента им дава всички шансове за изява в европейските клубни шампионати идната година.