Борещият се за челните места в Италия се провали и

...

Дженоа препъна Рома в драматичен мач на "Олимпико"

Борещият се за челните места в Италия се провали и не съумя да победи опашкаря Дженоа, завършвайки 0:0 на " Олимпико ".
В столицата на Италия домакините имаха игрово преимущество, само че не съумяха да пречупят съпротивата на генуезците, макар че играха в последните към 25 минути с продължението с човек повече на терена след директния червен картон на резервата Лео Йостигард.
В първата минута от добавеното време гол на Николо Дзаниоло бе анулиран след интервенция на Системата за видеоповторение (ВАР).
Малко по-късно нервите на младия италиански полузащитник не устояха и той пое прибързано към съблекалните. В класирането Рома е на шеста позиция с 39 точки, на четири от четвъртия Аталанта, който обаче е с два мача по-малко от „ вълците “. Дженоа остава в зоната на изпадащите с 14 пункта, на четири от избавителния бряг.
В идващия кръг Дженоа приема новака Салернитана, до момента в който Рома първо гостува на първенеца Интер в четвъртфинал за Купата на Италия, преди да гостува и на Сасуоло в Серия А.
Източник: sportlive.bg