Блейк Грифин реализира 23 точки, а Детройт се възползва от

...

Лейкърс загуби от Детройт без контузения Антъни Дейвис

Блейк Грифин осъществя 23 точки, а Детройт се възползва от отсъствието на контузения Антъни Дейвис и победи със 107:92 вкъщи Лос Анджелис Лейкърс. Една от звездите на първенците е с болки в четириглавия мускул и е под въпрос и за мача с Бостън след два дни.

ЛеБрон Джеймс приключи с 22 точки и 10 асистенци за гостите, само че единствено две от точките му бяха маркирани във втората половина от дуела.

Шампионите са с две поредни загуби, а тимът на Пистънс поведе с една точка след тройка на Грифин 6.54 минути преди края на четвъртия интервал.

Лос Анджелис не означи нито един панер в продължение на близо седем минути, а Детройт направи мощна серия от 16:0, която се оказа решителна за крайния излаз от дуела.

Уейн Елингтън добави още 20 точки за скъпия триумф в интерес на Детройт.