Бившият защитник на Славия Стефан Велков не игра при загубата

...

Тимът на Стефан Велков продължава да буксува

Бившият бранител на Славия Стефан Велков не игра при загубата с 1:3 от Алмер Сити, която продължи наклонността тимът да се показва доста едва напролет. В по-ранна фаза от сезона Ден Бош оглавяваше класирането, а в този момент е на 5-о място, с еднакъв брой точки с днешния си противник.

Велков остана на пейката, а съотборниците му изоставаха с 0:2 още на почивката. Попадение на Джеймс Ефморфидис и автогол на Имран Улад осигуриха добър задатък на Алмер Сити, само че в 55-ата минута Свен Блумел върна интригата. Точка на разногласието постави Ануар Бенсабу в 83-ата минута.

Лидер във второто равнище на холандския футбол е Твенте със 75 точки. В 34-ия кръг някогашният тим на Николай Михайлов победи с 1:0 Телстар.