...

Мартин Петров вкара гол за Манчестър Сити в бенефиса на Компани

Бившият национал Мартин Петров още веднъж се разписа за „ Манчестър Сити “ по време на бенефиса на именития капитан на отбора Венсан Компани, който сега е играещ треньор на белгийския „ Андерлехт “.
Самият Компани не съумя да излезе на терена в личния си бенефис поради травма в бедрото. За сметка на това игра синът му Франсоа.
Мачът се игра на стадион "Етихад " пред 51 602 фенове. В стартовия състав на Сити бяха имена като Серхио Агуеро и Давид Силва, които са звездите на първия тим на "гражданите ".
Врачанинът откри още във 2-ата минута след марков пробив по крилото и яростен удар в мрежата на събирателен тим на звездите на британската Висша лига.
В 31-ата минута обаче Робин ван Перси изведе Роби Кийн в идеална позиция и някогашният съотборник на Димитър Бербатов изравни.
В 48-ата Ван Перси пък означи втори гол за звездите. 2 минути преди края Бенджани съумя да направи 2:2, откакто Шейн Гивън малко преди този момент избави удар на Петров.
Мартин Петров изкара 3 години в Сити от 2007 до 2010 година, като в 59 мача вкара 9 гола за отбора.
Източник: bulnews.bg