Бетис надви гостуващия Райо Валекано с 3:1 в мач от

...

Бетис продължава да гледа към Европа

Бетис надделя гостуващия Райо Валекано с 3:1 в мач от XXXIV кръг на испанската футболна „ Ла Лига “.

Така „ зелено-белите “, които са 6-ти във краткотрайното класиране, събраха 55 точки и са на 7 от четвъртия Реал Сосиедад, до момента в който Райо е 11-и с 46 в своя актив.

Срещата стартира с греда за гостите още в началните секунди и гол на домакините скоро по-късно.

В 5-ата минута Юсуф Сабали вкара красиво попадение с шут отвън наказателното поле, а в 13-ата вратарят Браво за повторно бе избавен от гредата.

Бетис удвои минута преди края на постоянното време за първата част, когато Айосе Перес засече с глава центриране от корнер за 2:0.

Скоро след паузата обаче Райо се върна в срещата. Санти Комесаня вкара също с глава в 52-ата минута за 2:1, само че очакванията на „ пчеличките “ дефинитивно завършиха в добавеното време.

В 96-ата минута Борха Гарсия направи резултата 3:1 след пас на ветерана Хоакин, а секунди по-късно Марио Суарес от гостите бе изпъден с пряк червен картон.
Източник: novsport.com