Бетис и Севиля не излъчиха победител в дербито на Андалусия

...

Дербито между Бетис и Севиля завърши без победител

Бетис и Севиля не излъчиха победител в дербито на Андалусия от 17-ия кръг на Ла Лига, завършвайки при тъждество 1:1. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, макар многото проблеми в отбора, откакто Набил Фекир направи пропуск от бялата точка.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, само че въпреки всичко „ зелено-белите “ имаха териториално преимущество и по-чистите положения бяха пред вратата на Ясин Боно.

В 24-ата минута пристигна и най-чистото състояние през първата част. Набил Фекир получи в наказателното поле, след което се завъртя и стреля, само че топката мина около десния непряк дирек.

В 35-ата минута удар на Серхио Каналес срещна тялото на състезател в алено и топката мина рисково около гредата.

Севиля започва по отличен метод втората част. Гостите откриха резултата в 48-ата минута, когато Юсеф Ел Несири се възползва от неточност при изнасянето на отбраната на Бетис. Крилото подаде към нахлуващият на скорост Сусо, а крилото красиво осъществя в долния ляв ъгъл.

Реакцията на домакините не закъсня и пет по-късно равенството бе възобновено. Диего Карлош фаулира Серхио Каналес в наказателното поле и основният арбитър Карлос Дел Серо уточни бялата точка. Зад топката застана капитанът на домакините и с акуратен удар осъществя в десния ъгъл.

Бетис продължи да играе по-агресивно и в 73-ата минута отборът получи правото да извърши нова дузпа след нарушаване против Набил Фекир. Французинът застана зад топката, само че Ясин Боно отрази ударът му.

Последваха положителни минути за Севиля, само че Клаудио Браво избави удар от отдалеченост на Неманя Гудел. Бетис отговори с изстрел на Диего Лейва, само че вратарят на гостите улови.

С постигнатото тъждество Севиля остава на петата позиция в Ла Лига с актив от 27 точки, до момента в който Бетис е девети с 20.
Източник: fakti.bg